Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2021, 18:13

autor: Qskan

Tak prezentuje się Wiedźmin 3 na Steam Deck; CDPR pokazuje nagrania

Studio CD Projekt RED pochwaliło się na swoim koncie na Twitterze działaniem Wiedźmina 3 na konsoli Steam Deck.

Z biegiem czasu dowiadujemy się coraz więcej o nadchodzącej konsoli Steam Deck od Valve. Niedawno poznaliśmy nazwy kolejnych gier wieloosobowych, które będą obsługiwane na tej platformie. Na sto procent będzie możliwe zagranie na niej też w Wiedźmina 3; o tym fakcie studio CD Projekt RED postanowiło nam przypomnieć, udostępniając na Twitterze klipy demonstrujące, jak hit z 2015 roku prezentuje się na konsoli Valve.

Trzy nagrania z Wiedźmina 3 udostępnione przez „Redów” nie są co prawda pełnoprawnymi gameplayami, ale da się z nich co nieco wywnioskować. Na filmach gra zdaje się chodzić płynnie, zarówno podczas jazdy konnej po mieście, jak i walki z potworami. Sterowanie na Steam Decku raczej nie sprawia większych problemów, ale o tym każdy będzie musiał przekonać się na własnej skórze.

Przypomnijmy, że wysyłka pierwszych sztuk konsoli rozpocznie się w grudniu i obejmie tych, którzy zamówili sprzęt odpowiednio wcześnie. Ci, którzy chcą kupić swój egzemplarz dziś, będą musieli poczekać do 2022 roku.