Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 04:05

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Bloodborne – nowa gra studia From Software tylko na PlayStation 4

Podczas konferencji Sony zapowiedziano grę Bloodborne. To nowy projekt studia From Software oraz Hidetakiego Miyazakiego, twórcy gry Demon's Souls oraz serii Dark Souls. Gra ukaże się w 2015 roku jedynie na konsoli PlayStation 4.

Plotki o tzw. projekcie Beast, czyli kolejnym ekskluzywnym RPG japońskiego studia From Software, zostały potwierdzone na konferencji Sony podczas targów E3 w Los Angeles. Nowa gra, zatytułowana Bloodborne, pojawi się w 2015 roku wyłącznie na PlayStation 4. Jest ona klasycznym RPG akcji i autorską produkcją Hidetakiego Miyazakiego, twórcy Demon's Souls oraz serii Dark Souls. Podczas wydarzenia zaprezentowano jedynie krótki debiutancki trailer, ale dzięki temu filmowi i tak możemy wyciągnąć kilka interesujących wniosków.

W przeciwieństwie do poprzednich dzieł studia, rozgrywających się w quasi-średniowiecznych realiach, w Bloodborne gracze zostaną przeniesieni do mrocznego gotyckiego świata, zrealizowanego w XVIII - XIX-wiecznej stylistyce. Daje to duże pole do popisu twórcom i projektantom, otwierając zupełnie nowe możliwości. Miejscem akcji tytułu jest miasto Yharnam, które dotknęła tajemnicza plaga. Na przeklętych ulicach metropolii czekać będą na nas niezliczone niebezpieczeństwa i niespodzianki. Co ciekawe, film nie zawiera fragmentów rozgrywki, które mogliśmy zobaczyć dzięki przeciekom, jakie pojawiły się w internecie jakiś czas temu. Miejmy więc nadzieję, że niedługo trafią do nas kolejne materiały z gry oraz szczegóły dotyczące rozgrywki.

  1. Oficjalna strona studia From Software