Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2014, 11:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project Beast - pojawił się gameplay z nowej gry twórców serii Souls

Jeden z użytkowników serwisu YouTube zamieścił w sieci kilkunastosekundowe nagranie zawierające fragmenty rozgrywki z gry Project Beast - nowej produkcji studia From Software, odpowiedzialnego za serię Souls. Niestety w dalszym ciągu deweloper nie wydał oficjalnego komunikatu w sprawie tego projektu.

Na początku miesiąca informowaliśmy o rzekomej produkcji studia From Software, tworzonej we współpracy z firmą Sony Japan Studio i Hidetaką Miyazakim – reżyserem pierwszej części serii Souls. Tytuł o nazwie Project Beast dedykowany ma być wyłącznie konsoli PlayStation 4, a dziś możemy zaprezentować Wam pierwsze, kilkunastosekundowe nagranie z fragmentami rozgrywki. Nie da się z niego zbyt wiele wywnioskować, ale pewnym jest, że bohater potrafi władać bronią palną, w produkcji nie zabraknie dużych bossów (jeden z nich widoczny jest pod koniec nagrania), a całość jawi się jako całkiem mroczny projekt. Niestety w dalszym ciągu studio From Software nie wydało oficjalnego komuniakatu w sprawie tej gry, więc na konkrety musimy jeszcze poczekać. Wydaje się jednak, że zapowiedź Project Beast odbędzie się w najbliższym czasie, być może podczas tegorocznych targów E3 (10 -12 czerwca).

From Software to japoński deweloper założony w 1986 roku. Firma w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności, dzięki świetnym i wymagającym grom RPG sygnowanych marką Souls, ale nie oznacza to, że wcześniej nie zanotowała żadnych udanych produkcji. Przede wszystkim studio odpowiedzialne jest za uznaną serię gier wideo Armored Core, w której przejmujemy kontrolę nad potężnymi mechami. Oprócz tego, From Software ma na swoim koncie m.in. Chromehounds, Ninja Blade czy też Enchanted Arms.