Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Chromehounds (X360)
OkładkaChromehounds (X360)

Chromehounds X360

Chromehounds to jeszcze jedna produkcja, w której mamy okazję zasiąść za sterami wiekich maszyn bojowych zwanych mechami. Gra nastawiona głównie na tryb multiplayer (chociaż zaimplementowano także opcję single-player).

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chromehounds Premiera X360

7lipca2006

producent: FromSoftware wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Chromehounds to jedna z pierwszych produkcji dla Xbox 360, nastawiona głównie na tryb multiplayer (chociaż zaimplementowano także opcję single-player). Firmą odpowiedzialną za tę grę jest From Software – bastion twórców słynnej serii Armored Core.

Chromehounds jest połączeniem gry akcji i symulacji. Do dyspozycji dostajemy olbrzymiego robota, który jest znakomitą maszyną wojenną przyszłości. My zostajemy umieszczeni w kokpicie owego stalowego kolosa i to stamtąd bierzemy udział w efektownych walkach. W późniejszym etapie zostaje dana nam możliwość ulepszania swojego cacka, aby stało się jeszcze bardziej zabójcze.

W grze wcielamy się w szeregowego członka drużyny, składającej się z gigantycznych, dwunożnych robotów, bądź jej dowódcę. Będąc tym drugim zostajemy obarczeni odpowiedzialnością za całą ekipę i naszym zadaniem jest jak najlepsze taktyczne pokierowanie jej do zwycięstwa. Przywódca porozumiewa się z członkami swojej armii dzięki komendom słownym, dostępnym podczas potyczek. Jednak są to tylko dodatkowe elementy uatrakcyjniające rozgrywkę, a najważniejszym jest oczywiście walka. Podczas tej na polu bitwy zostaje umieszczonych kilka grup bojowych, a te nacierają na siebie używając najróżniejszych i najwymyślniejszych broni. Można też rozgrywać tryb kampanii, w którym wszyscy użytkownicy stoją po jednej stronie, a przeciwnikiem jest Sztuczna Inteligencja.

Koncepcja zabawy być może byłaby mało ciekawa, gdyby odbywała się wyłącznie w trybie offline. Jednak dzięki systemowi Xbox Live gracze z całego świata mogą łączyć się w drużyny i prowadzić najznakomitsze batalie. Razem może w nich brać udział aż do dwunastu osób jednocześnie. Natomiast oprawa wizualna prezentuje się znakomicie. Fotorealistyczne otoczenie, niesamowicie dopracowane mechy czy efektowne animacje wybuchów sprawiają, iż czujemy się jakbyśmy osobiście byli na polu walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Chromehounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Chromehounds Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live