Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Chromehounds (X360)

Chromehounds X360

Chromehounds to jeszcze jedna produkcja, w której mamy okazję zasiąść za sterami wiekich maszyn bojowych zwanych mechami. Gra nastawiona głównie na tryb multiplayer (chociaż zaimplementowano także opcję single-player).

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Chromehounds (X360)

producent: FromSoftware

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

7lipca2006

Chromehounds to jedna z pierwszych produkcji dla Xbox 360, nastawiona głównie na tryb multiplayer (chociaż zaimplementowano także opcję single-player). Firmą odpowiedzialną za tę grę jest From Software – bastion twórców słynnej serii Armored Core.

Chromehounds jest połączeniem gry akcji i symulacji. Do dyspozycji dostajemy olbrzymiego robota, który jest znakomitą maszyną wojenną przyszłości. My zostajemy umieszczeni w kokpicie owego stalowego kolosa i to stamtąd bierzemy udział w efektownych walkach. W późniejszym etapie zostaje dana nam możliwość ulepszania swojego cacka, aby stało się jeszcze bardziej zabójcze.

W grze wcielamy się w szeregowego członka drużyny, składającej się z gigantycznych, dwunożnych robotów, bądź jej dowódcę. Będąc tym drugim zostajemy obarczeni odpowiedzialnością za całą ekipę i naszym zadaniem jest jak najlepsze taktyczne pokierowanie jej do zwycięstwa. Przywódca porozumiewa się z członkami swojej armii dzięki komendom słownym, dostępnym podczas potyczek. Jednak są to tylko dodatkowe elementy uatrakcyjniające rozgrywkę, a najważniejszym jest oczywiście walka. Podczas tej na polu bitwy zostaje umieszczonych kilka grup bojowych, a te nacierają na siebie używając najróżniejszych i najwymyślniejszych broni. Można też rozgrywać tryb kampanii, w którym wszyscy użytkownicy stoją po jednej stronie, a przeciwnikiem jest Sztuczna Inteligencja.

Koncepcja zabawy być może byłaby mało ciekawa, gdyby odbywała się wyłącznie w trybie offline. Jednak dzięki systemowi Xbox Live gracze z całego świata mogą łączyć się w drużyny i prowadzić najznakomitsze batalie. Razem może w nich brać udział aż do dwunastu osób jednocześnie. Natomiast oprawa wizualna prezentuje się znakomicie. Fotorealistyczne otoczenie, niesamowicie dopracowane mechy czy efektowne animacje wybuchów sprawiają, iż czujemy się jakbyśmy osobiście byli na polu walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Chromehounds

Klasyfikacja PEGI Chromehounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chromehounds

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Platinum, Crysis 2) 17/08/09

wiadomość17 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 9 milionów Xboksów 360 w Europie, świetna sprzedaż Pokemon Platinum, nowe informacje o Crysis 2 na targach GamesCom, Sega zapowiada śmierć sieciowej rozgrywki Chromehounds i inne. Zapraszamy do lektury.

Wprowadzono pierwsze płatne dodatki do gry Chromehounds

wiadomość21 sierpnia 2006

SEGA zdecydowała się na umieszczenie w sieci pierwszych płatnych dodatków do Chromehounds – gry (głównie) sieciowej, łączącej w sobie założenia typowe dla zręcznościowych gier akcji i pozycji, w których wielki nacisk kładzie się na taktykę.

Amerykanie nie pograją w demo Chromehounds
Amerykanie nie pograją w demo Chromehounds

wiadomość29 czerwca 2006

Posiadacze X360 mogą pobrać za pośrednictwem Xbox Live Marketplace demo gry Chromehounds. Zrobią to, o ile nie mieszkają w USA bądź Kanadzie. Nie wiadomo na razie, dlaczego wprowadzono takie ograniczenie.

Demo Chromehounds jeszcze w tym miesiącu
Demo Chromehounds jeszcze w tym miesiącu

wiadomość22 czerwca 2006

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że gra Chromehounds uzyskała „złoty” status i powędrowała do tłoczni. Dla wszystkich oczekujących na premierę mamy dobrą wiadomość – przed zakupem będzie można sprawdzić wersję demonstracyjną.

Chromehounds w
Chromehounds w "złocie"

wiadomość17 czerwca 2006

Chromehounds – pierwszy projekt studia From Software przygotowany z myślą o konsoli Xbox 360 – osiągnął „złoty” status. Oznacza to, że gra jest już gotowa, a od premiery dzieli ją już wyłącznie wytłoczenie płyt i zapakowanie tych ostatnich do pudełek.