Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2009, 11:30

Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Platinum, Crysis 2) 17/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 9 milionów Xboksów 360 w Europie, świetna sprzedaż Pokemon Platinum, nowe informacje o Crysis 2 na targach GamesCom, Sega zapowiada śmierć sieciowej rozgrywki Chromehounds i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 9 milionów Xboksów 360 w Europie, świetna sprzedaż Pokemon Platinum, nowe informacje o Crysis 2 na targach GamesCom, Sega zapowiada śmierć sieciowej rozgrywki Chromehounds i inne. Zapraszamy do lektury.

StarCraft II

W ramach petycji, w której fani StarCrafta domagają się uzupełnienia drugiej części serii o wycięty tryb LAN, złożonych zostało już około 105 tysięcy podpisów. Przypominamy, że oficjalnym powodem rezygnacji z takiej formy rozgrywki wieloosobowej było według Blizzarda piractwo. Premiera StarCrafta II odbędzie się w przyszłym roku.

Dungeons & Dragons: Stormreach

Firma Turbine, odpowiedzialna za wyprodukowanie MMOcRPG Dungeons & Dragons: Stormreach poinformowała, że beta-testy Eberron Unlimited dobiegły końca, a sama aktualizacja osiągnęła tym samym fazę złota. Już 9 września z update’u skorzystają amerykańscy gracze. Przypominamy, że wraz z jego publikacją Stormreach stanie się produkcją, w którą będzie można grać za darmo (póki co wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i, jeśli wierzyć informacjom beta-testertów – jedynie do momentu osiągnięcia dwunastego poziomu doświadczenia). Należy zauważyć, że w ramach gry zawarty zostanie jednak system mikrotransakcji – z opcją zakupu dodatkowych questów, przedmiotów itp. – dla którego alternatywą będzie możliwość wykupienia subskrypcji dającej nieograniczony dostęp do wszystkich nowości.

Xbox 360

Z informacji przekazanych serwisowi MCVUK.com przez Chrisa Lewisa z europejskiego oddziału firmy Microsoft wynika, że mieszkańcy Starego Kontynentu zakupili już ponad dziewięć milionów egzemplarzy konsoli Xbox 360, która zdobyła tym samym 27% tutejszego rynku. Przy okazji Lewis poinformował, że 360-tka jest jedyną platformą, której udało się odnotować wyższą sprzedaż w 2009 roku niż w roku ubiegłym.

LucasArts

10 września ujawnione zostaną ciekawe informacje na temat zupełnie nowej marki firmy LucasArts. Dojdzie do tego za pośrednictwem wywiadu przeprowadzonego przez serwis GameTrailers.

Mythos

Koreańska firma HanbitSoft, która przejęła prawa do MMO Mythos, umożliwiając kontynuację dewelopingu, uruchomiła nową stronę internetową produkcji. Znajdziecie na niej m.in. formularz zgłoszeniowy do zamkniętych beta-testów gry. Warto w tym momencie zauważyć, że pierwsza ich faza została uruchomiona jeszcze w 2007 roku, lecz z uwagi na problemy finansowe pierwotnego dewelopera – studia Flagship – bardzo szybko zdecydowano się na jej wstrzymanie. Przypominamy, że HanbitSoft obsługuje również pozycję o tytule Hellgate: London (przejętą także od Flagship), lecz w przeciwieństwie do Mythos pozostanie ona dostępna wyłącznie dla azjatyckich graczy.

Pokemon Platinum

Koncern Nintendo poinformował, że Pokemon Platinum na Nintendo DS, najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii jRPG (w Japonii dostępna od września 2008 roku, w USA i w Europie od marca i maja 2009 roku), sprzedała się na całym świecie w liczbie 5,66 miliona egzemplarzy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wiosną 2010 roku dojdzie do amerykańskiej i europejskiej premiery kolejnych odsłon cyklu – Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver. Obie produkcje trafią oczywiście na Nintendo DS.

Your Shape

W jedną z instruktorek w grze Your Shape na Wii wcieli się Jenny McCarthy, była gwiazdka Playboy’a i jedna z aktorek biorących udział w nagraniach przerywników do Command & Conquer: Red Alert 3. Your Shape to oczywiście konkurencja dla Wii Fit i EA Sports Active, opracowywana przez francuską firmę Ubisoft. Do jej premiery dojdzie w grudniu 2009 roku. Produkcja będzie sprzedawana w zestawie ze specjalną kamerą pełniącą funkcję kontrolera. Więcej informacji na temat gry znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii i oficjalnej strony internetowej Your Shape.

Crysis 2

Niemiecka firma Crytek ujawni w trakcie zbliżających się kolońskich targów GamesCom nowe informacje na temat drugiej odsłony serii Crysis. Dojdzie do tego już 20 sierpnia. Przypominamy, że gra zostanie wydana w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 w przyszłym roku.

Chromehounds

6 stycznia 2010 roku firma Sega wyłączy serwery, zapewniające poprawne funkcjonowanie rozgrywki sieciowej w grze akcji Chromehounds. Fani efektownych starć pomiędzy olbrzymimi mechami rozpoczęli już działania na rzecz cofnięcia tejże decyzji. Dzieło ekipy From Software zostało wydane na rynek w 2006 roku.

Lionhead

Na stronie internetowej twórców marki Fable pojawiły się kolejne historyczne postacie (po Che Guevarze i Maksymilianie Robespierre). Tym razem wybór padła na Abrahama Lincolna i znajdującego się aktualnie na tapecie Arystotelesa. Kiedy dojdzie do rozstrzygnięcia tej swoistej zagadki? Być może już w trakcie środowej konferencji Microsoftu będącej częścią targów GamesCom.

Big Tree Games

Deweloper Big Tree Games poszukuje wydawcy dla pecetowej strategii Demonborn. Powodem jest rezygnacja dotychczasowego partnera, firmy Challenge Online Games. Przedstawiciele Big Tree Games twierdzą, że Demonborn ukończone jest w 80-85%.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Face Noir: The Cat with the Jade Eyes

Rage

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Resident Evil 5 na PC video zapowiedź

Przegląd tygodnia - Gamescom! video magazyn

gry