Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mythos (PC)

Mythos PC

Pozycja z gatunku action RPG przeznaczona do rozgrywki w sieci i nie wymagająca płacenia abonamentu. Możemy wybrać jedną z trzech klas: posługującego się magią ognia piromantę, wojowniczego nimroda i technologa uzbrojonego w przeróżne mechaniczne gadżety.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | MMORPG | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka Mythos (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28kwietnia2011

28kwietnia2011

pudełko PL

Mythos to darmowa gra MMO wykonana w konwencji hack & slash, zaprojektowana przez Flagship Studios (autorów Hellgate: London), a następnie ukończona przez HanbitSoft.

Akcję umieszczono w fantastycznym świecie Uld, podnoszącym się z popiołów i zgliszczy pozostałych po długotrwałej wojnie z siłami ciemności. Do dyspozycji graczy developerzy oddali cztery rasy, na które składają się ludzie, gremliny, cyklopy i satyrowie.

Tworząc bohatera możemy wybrać jedną z trzech klas: posługującego się magią ognia piromantę, wojowniczego nimroda i technologa uzbrojonego w przeróżne mechaniczne gadżety. Świat po jakim się poruszamy składa się zarówno z otwartych, ogólnodostępnych terenów, jak i wydzielonych instancjonowanych lokacji i podziemi.

Graficznie tytuł nawiązuje do Torchlight, oferując bardzo podobne podejście do potyczek i rzut izometryczny na pole walki. Producenci zaproponowali intuicyjny i prosty interfejs typu point&click, dając tym samym możliwość łatwego zorientowania się w bieżącej sytuacji.

Mythos jest dostępny na naszym rynku w polskiej wersji językowej, co jest rzadkością w gatunku MMO. Zarówno klient gry, jak i sama zabawa nie wymagają uiszczania żadnych opłat. Możemy jednak skorzystać z oferty sklepiku gry, w którym za określoną kwotę kupimy przeróżne ułatwienia, mikstury i przedmioty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 427 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 421 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Mythos

Wymagania wiekowe Mythos

12+

Wymagania sprzętowe Mythos

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Mythos - recenzja gry
Mythos - recenzja gry

Recenzja 1 czerwca 2011, 13:04

Jak zaś wygląda jeden z najważniejszych elementów każdego MMO, czyli samo levelowanie? Tutaj kwestia jest niejednoznaczna – poziomy zdobywamy co prawda dość szybko, ale poszczególne umiejętności – bardzo wolno (jedna na kilka leveli). Sprawia to, że rozgrywka początkującą postacią i herosem, który ma za sobą już niejeden rajd, jest bardzo podobna. To zaś tylko potęguje poczucie znużenia i rutynę, o których pisałem wcześniej.