Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2012, 14:37

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Battlefield 3, Assassin's Creed Revelations) 10/1/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mythosa, specjalnych edycjach Mortal Kombat i Homefront, zmianach w RuneScape, a także terminie premiery dodatku Mediterranean Traveller do Assassin's Creed Revelations.

Lucid

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Lucid. Produkcję studia YeaBoing możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Gra kosztuje 1,25 euro (ok. 6 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mythos Global

Amerykański wydawca gry Mythos powraca z nią na rynek europejski. Produkcja MMO typu free to play wystartuje ponownie 2 lutego – początkowo pod postacią otwartej bety. Będą mogli do niej przystąpić gracze z Polski. Lecz czy po pierwszej porażce Mythos znajdzie tu jeszcze zainteresowanie?

Mortal Kombat Komplete Edition

2 marca do sklepów trafi Mortal Kombat Komplete Edition specjalna edycja bijatyki studia NetherRealm wydanej w ubiegłym roku na PlayStation 3 i Xboksa 360. W skład zestawu wejdzie podstawowa wersja gry, a także wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC: postacie (Skarlet, Kenshi, Rain, Freddy Krueger), klasyczne stroje oraz fatality dla Scorpiona, Sub-Zero i Reptile’a.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Battlefield 3, Assassin's Creed Revelations) 10/1/12 - ilustracja #1

Ruffian Games

Studio Ruffian Games, znane z gry akcji Crackdown 2, zajmuje się produkcją napędzaną przez silnik CryEngine 3. W tym celu rozpoczęło poszukiwania programisty, który mógłby się pochwalić doświadczeniem w zakresie pracy z technologią autorstwa firmy Crytek. Potwierdza to CV Seana Noonana, głównego projektanta poziomów, z którego wynika, że Ruffian Games zajmuje się także czterema innymi projektami, w tym grą TPP oraz tytułem kładącym nacisk na zabawę w sieci.

Xbox Live Arcade

Poznaliśmy listę gier, które firma Microsoft będzie promować w ramach tegorocznej edycji akcji House Party na Xbox Live Arcade. Są nimi: Alan Wake's American Nightmare, Warp, Nexuiz oraz I Am Alive. Termin rozpoczęcia akcji zostanie ujawniony wkrótce.

Battlefield 3

Firma Electronic Arts została pozwana przez koncern Textron. Powodem jest rzekomo nielegalne wykorzystanie modeli śmigłowców firmy Bell Helicopter w grze akcji Battlefield 3. EA powołuje się na 1. Poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych i ma nadzieję uniknąć starcia sądowego.

RuneScape

Licząca ponad 10 lat gra MMO RuneScape doczeka się w tym roku nowej szaty graficznej. „Face lifting” będzie miał spory zakres. Przykładowe prace koncepcyjne znajdziecie na łamach serwisu Kotaku.

Homefront Ultimate Edition

Najpóźniej 31 marca na rynku pojawi się Homefront Ultimate Edition – specjalne wydanie strzelaniny Homefront. Firma THQ dotąd nie ujawniła jego zawartości, choć można się spodziewać, że będzie to podstawka i dwa opublikowane do tej pory dodatki DLC (The Rock, Fire Sale).

Assassin's Creed Revelations

Firma Ubisoft potwierdziła, że kolejne DLC do przygodowej gry akcji Assassin’s Creed RevelationsMediterranean Traveller Map Pack – zadebiutuje 24 stycznia. Jego cenę ustalono na poziomie 10 dolarów lub 800 punktów Microsoftu. W skład rozszerzenia ma wejść kilka nowym mapek multiplayer – w tym lokacje w Sienie, Jerozolimie, San Donato, Florencji i Konstantynopolu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Game of Thrones

Papo & Yo

Murder in Tehran's Alleys 1933

A Science Fiction Saga

The House of the Dead III

Sniper Elite V2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Shank 2 - gameplay #1

Resident Evil: Operation Raccoon City - Triple Impact

Choplifter HD - zwiastun na premierę