Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Murder in Tehran's Alleys 1933 (PC)
OkładkaMurder in Tehran's Alleys 1933 (PC)

Murder in Tehran's Alleys 1933 PC

Gra przygodowa autorstwa irańskiego studia RSK Entertainment. Wcielamy się w detektywa, który próbuje rozwiązać sprawę brutalnych morderstw mających miejsce w Teheranie w roku 1933.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Murder in Tehran's Alleys 1933 Premiera PC

2września2013

producent: RSK Entertainment wydawca: Lace Mamba Global Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Murder in Tehran's Alleys 1933

Syberia II

Still Life

Art of Murder: Klątwa Lalkarza

Murder in Tehran's Alleys 1933 to detektywistyczna przygodówka z klasycznym interfejsem point-n-click. Grę wyprodukowało niezależne irańskie studio RSK Entertainment.

Fabuła obraca się wokół śledztwa dotyczącego brutalnej serii morderstw. Niewinne dzieci są wpierw torturowane, a następnie ćwiartowane na kawałki i nikt nie jest w stanie odgadnąć motywów sprawcy. Mieszkańców Teheranu zaczyna ogarniać panika podsycana przez lokalne media. Zarówno prasa, jak i radio zarzucają władzom nieudolność w prowadzeniu dochodzenia. Sprawa zostaje powierzona doświadczonemu detektywowi – Afsharowi i to właśnie w niego wcielają się gracze. Podczas próby odkrycia prawdy skorzysta on z pomocy dziennikarza imieniem Sarsolooki. Ten reporter wierzy, że morderstwa nie są przypadkowe i następują według jakiegoś ściśle określonego planu.

Murder in Tehran's Alleys 1933 to stuprocentowa przygodówka. Zabawa polega więc na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu dowodów i poszlak, przesłuchiwaniu świadków i podejrzanych oraz rozwiązywaniu zagadek. W trakcie rozgrywki możemy zwiedzić 18 lokacji i wejść w interakcje z 22 postaciami. Gra oferuje dwa poziomy trudności i kilka różnych zakończeń. Jednokrotne przejście kampanii powinno zająć około siedmiu godzin.

Do stworzenia oprawy graficznej RSK Entertainment wykorzystało popularne wśród przygodówek dwuwymiarowe tła i nałożyło na nie trójwymiarowe postacie. Sporą atrakcją jest możliwość zwiedzania wirtualnej wersji Teheranu, ponieważ miasto to wyjątkowo rzadko gości w grach.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Murder in Tehran's Alleys 1933: 16+