Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2012, 11:41

autor: sathorn

Sony chwali się wynikami sprzedaży PlayStation Vita i odkrywa kilka kart

Firma Sony na konferencji podczas targów CES 2012 pochwaliła się swoimi wynikami sprzedaży. Nie zabrakło też informacji o tym jak radzi sobie najnowsze dziecko Japończyków - PlayStation Vita.

Podczas trwających aktualnie największych na świecie targów elektroniki użytkowej, Consumer Electronic Show (CES), odbywających się w Las Vegas, firma Sony pochwaliła się m.in. wynikami sprzedaży PlayStation Vita. Japończycy ujawnili też część swoich planów na przyszłość.

Sony chwali się wynikami sprzedaży PlayStation Vita i odkrywa kilka kart - ilustracja #1

Debiutująca niedawno w Japonii nowa konsolka Sony, PlayStation Vita, znalazła pół miliona nabywców. Dużo? Mało? Konkurencyjny sprzęt Nintendo 3DS pod koniec 2011 roku osiągnął w Kraju Kwitnącej Wiśni pułap 4 milionów. Należy jednak pamiętać, że urządzenie to jest w sprzedaży o wiele dłużej. Premiera PlayStation Vita na rynku amerykańskim i europejskim jest już blisko, bo nastąpi 22 lutego 2012 roku. Wtedy sami będziemy mogli się przekonać czy, sprzęt jest wart zakupu.

Jeżeli chodzi o sprzedaż wszystkich produktów spod znaku PlayStation, to Sony również na tym polu nie ma się czego wstydzić. W sezonie świątecznym do rąk klientów trafiło ponad 6.5 miliona konsol. W tej liczbie mieści się wspomniane wyżej 500 000 sztuk PlayStation Vita, 1,6 miliona PSP oraz 3,9 miliona PlayStation 3. Sprzedano także 1,7 miliona kontrolerów PlayStation Move.

Sony zaprezentowało także kilka ciekawych urządzeń z pogranicza świata gamingu. Walkman Z będzie wyposażonym w wi-fi odtwarzaczem muzycznym, działającym na systemie Android. Ciekawostką będzie możliwość podłączenia go do telewizora (Walkman Z posiada złącze HDMI). Pojawią się również nowe telefony spod znaku PlayStation – Xperia S i Xperia Ion.

Pomimo trudności piętrzących się nad Sony w ubiegłym roku (włamanie do sieci PlayStation Network, tsunami w Japonii), firmie udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki, przy zachowaniu dobrego tempa rozwoju. Oby rok 2012 był dla Japończyków równie dobry jak poprzedni.

Sony chwali się wynikami sprzedaży PlayStation Vita i odkrywa kilka kart - ilustracja #2