Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2012, 11:20

autor: Hed

Call of Duty: Black Ops 2 w planach?

Wydawca serii Call of Duty zarejestrował domenę o nazwie blackops2.com, co może wskazywać na to, że w planach znajduje się kontynuacja gry z 2010 roku. Call of Duty: Black Ops sprzedał się w nakładzie przekraczającym 14 milionów egzemplarzy. Do tej pory firma Activision nie ujawniła dalszych losów swojej najpopularniejszej marki.

Firma Activision wykupiła domenę blackops2.com, która wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości możemy usłyszeć o grze Call of Duty: Black Ops 2. Pierwszy Black Ops, wydany w 2010 roku, sprzedał się w nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy. Tak duża popularność tej odsłony serii przygotowanej przez studio Treyarch jest podstawą do stworzenia nowej odnogi marki.

Wspomniana domena została kupiona już w maju 2010 roku, ale do niedawna była ukryta. Przed dwoma dniami odkrył ją serwis Fusible, który w sierpniu ubiegłego roku pisał też o tym, że firma Activision zarejestrowała inne adresy związane z nazwą Black Ops (aż do Black Ops 6). Właścicielem strony jest MarkMonitor, przedsiębiorstwo obsługujące wiele koncernów, w tym wydawcę Call of Duty.

Call of Duty: Black Ops 2 w planach? - ilustracja #1

Oczywiście przyszłość marki Call of Duty jest jeszcze nieznana, bo firma Activision nie pokazała następnej gry. Chyba nikt z nas nie ma jednak wątpliwości, że popularna seria strzelanek powróci prędzej niż później. Do tej pory wydawca utrzymywał coroczny cykl wydawniczy Call of Duty – kolejne gry produkowali na przemian dwaj deweloperzy: Treyarch oraz Infinity Ward.

  1. Call of Duty: Black Ops – recenzja
  2. Więcej informacji o grach Activision