Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2012, 10:46

autor: Szymon "Hed" Liebert

Microsoft - 66 mln Xboksów sprzedanych i 18 mln Kinectów w sklepach. Kinect w wersji pecetowej w lutym

Microsoft podał najnowsze wyniki sprzedaży Xboksa 360. Konsola trafiła już do 66 milionów odbiorców. Zainteresowaniem cieszy się też zestaw sensorów Kinect – do sklepów rozesłano w sumie 18 milionów urządzeń. Wkrótce kontroler będzie dostępny także dla posiadaczy pecetów.

Podczas imprezy CES 2012 firma Microsoft ujawniła kilka imponujących liczb dotyczących swojego segmentu zajmującego się grami. Dowiedzieliśmy się między innymi, że sprzedano już 66 milionów konsol Xbox 360, a 18 milionów kontrolerów Kinect trafiło do sklepów. Koncern przekazał także datę premiery komputerowej wersji swojego zestawu sensorów i kamer.

Liczby podał Steve Ballmer z Microsoftu na jednej z konferencji (widać je także na poniższym filmie). Firma przekonuje, że Xbox 360 jest najpopularniejszą konsolą w USA. W październiku ubiegłego roku wynik sprzedażowy platformy wynosił 57,3 miliona egzemplarzy, co pokazuje, że sprzęt musiał cieszyć się ogromnym zainteresowaniem w okresie świątecznym.

Zapewne wzrost sprzedaży Xboksa 360 jest powiązany z kolejną porcją gier i silną promocją Kinecta. W marcu ubiegłego roku Microsoft mówił o 10 milionach pudełek z kontrolerem, jakie trafiły do sklepów. Jak widać, pomysł nadal podoba się odbiorcom. Microsoft podał też informację dotyczącą usługi Xbox LIVE, która ma już około 40 milionów użytkowników (nie wiemy, ilu z nich opłaca abonament).

Użytkownicy Windowsa będą mogli zacząć machać rękami przed monitorami niedługo. Kinect w wersji pecetowej pojawi się w sprzedaży 1 lutego – przynajmniej na rynku amerykańskim. Nie wiemy, czy urządzenia dedykowane Xboksowi 360 będzie można podłączyć oficjalnie do komputera. Wysoka cena produktu wskazuje na to, że otrzymamy inny zestaw z paroma dodatkowymi funkcjami.

Wyniki sprzedaży Xboksa 360 pokazują, że Microsoftowi udało się zachęcić odbiorców do zakupów za pomocą odpowiedniej promocji oraz nowej platformy Kinect. Gracze mogą czuć jednak niedosyt, bo na konferencji CES o grach mówiło się niewiele. Steve Ballmer dał do zrozumienia, że Xbox się zmienia – z konsoli w platformę oferująca rozrywkę. Wkrótce przekonamy się, co to oznacza.

  1. Więcej informacji o produktach Microsoftu