Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 stycznia 2012, 10:13

autor: Kono

Sony dementuje. Kazuo Hirai jeszcze nie jest nowym prezesem

Firma Sony wydała specjalne oświadczenie, w którym odnosi się do informacji ujawnionej 7 stycznia. Serwis Nikkei poinformował wówczas, że Kazuo Hirai ma zostać nowym prezesem japońskiego przedsiębiorstwa.

Firma Sony opublikowała oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do informacji ujawnionych 7 stycznia. Mówiono wtedy o tym, że Kazuo Hirai zostanie nowym prezesem japońskiego koncernu. Według przedstawicieli Sony, decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Przypomnijmy, że w sobotę japoński serwis Nikkei opublikował informacje o tym, że Kazuo Hirai (szef produktów i usług konsumenckich) zostanie nowym prezesem Sony, a w przyszłości zasiądzie również na fotelu dyrektora generalnego i przewodniczącego zarządu. Raport mówił też o tym, że zmiana na fotelu prezesa zostanie sfinalizowana w lutym, a Hirai przejmie stanowisko w kwietniu. Takie posunięcie miałoby odciążyć obecnie piastującego ten urząd Howarda Stringera.

Sony dementuje. Kazuo Hirai jeszcze nie jest nowym prezesem - ilustracja #1

Howard Stringer

Japońska korporacja postanowiła odpowiedzieć na rewelacje ujawnione przez Nikkei. „Niektóre media opublikowały 7 stycznia 2012 roku informacje dotyczące zmian w kierownictwie firmy Sony. Nasza korporacja nie ogłosiła komunikatów w tej sprawie i żadna decyzja nie została podjęta” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy Sony.

Oczywiście takie przedstawienie sprawy nie oznacza definitywnie, że Kazuo Hirai nie obejmie stanowiska prezesa japońskiego przedsiębiorstwa. Konkretniejszych informacji dotyczących przyszłości Sony możemy spodziewać się najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu, kiedy to dojdzie do posiedzenia zarządu.