Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 stycznia 2012, 15:59

Kazuo Hirai zostanie nowym prezesem Sony

W kierownictwie firmy Sony szykują się spore zmiany. Według najnowszych doniesień już wkrótce na stanowisko prezesa wyniesiony zostanie Kazuo Hirai.

Kazuo Hirai to człowiek będący obecnie twarzą marki PlayStation. Według doniesień japońskiego serwisu Nikkei w kwietniu tego roku czeka go spory awans. Zostanie bowiem prezesem Sony i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości zasiądzie również na fotelu dyrektora generalnego i przewodniczącego zarządu po odejściu na emeryturę Howarda Stringera.

Kazuo Hirai zostanie nowym prezesem Sony - ilustracja #1

Kazuo Hirai

Warto przypomnieć, że Hirai w marcu zeszłego roku został mianowany szefem produktów i usług konsumenckich, czyli największego działu Sony, który odpowiada za większość z generowanych rocznie 85 miliardów dolarów przychodu firmy.

Nie da się ukryć, że sytuacja Sony nie należy do najciekawszych. Dawniej firma stanowiła symbol nowoczesnej technologii, ale obecnie ma spore problemy z konkurowaniem na wielu rynkach. Jednym z najgroźniejszych rywali Sony stał się Samsung, który obecnie jest największym producentem telewizorów i smartfonów na świecie. Od roku 2006 akcje Sony straciły 60% swojej wartości, podczas gdy notowania akcji Samsunga wzrosły prawie dwukrotnie.

W zeszłym roku Sony ostrzegło inwestorów, że spodziewa się czwartego z rzędu roku zamkniętego stratami. Firma ma nadzieję, że wkrótce uda jej znowu zacząć przynosić zyski.