Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2012, 18:13

Square-Enix zapowiada platformówkę Scarygirl

Firma Square-Enix zapowiedziała kolejną grę, która wydana zostanie w dystrybucji elektronicznej. Okazała się nią być platformówka Scarygirl.

Ostatnimi czasy miłośnicy platformówek nie mają powodów do narzekań. Wydanie kolejnej produkcji tego typu zapowiedziała właśnie firma Square-Enix. Projekt zatytułowany został Scarygirl i bazuje na serii zabawek oraz komiksów pod tym samym tytułem. Na premierę nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Wersja na Xboksa 360 zadebiutuje już 18 stycznia tego roku, a sześć dni później własną edycję dostaną posiadacze PlayStation 3. Autorzy zgromadzeni w studiu TikGames zamierzaj wydać swoją grę również na PC, choć na razie nie są gotowi zdradzić kiedy to nastąpi.

Square-Enix zapowiada platformówkę Scarygirl - ilustracja #1

Gracze wcielą się w tytułową Scarygirl, czyli małą dziewczynkę, która zamiast ręki ma mackę zakończoną hakiem. Dzięki temu może miotać zarówno przedmiotami, jak i wrogami. Nasza bohaterka pewnego dnia zostaje wyrzucona przez morze na brzeg tajemniczej wyspy. Jej zadaniem będzie odszukanie mężczyzny, który pojawiał się wielokrotnie w jej snach. W przygodach towarzyszyć dziewczynce ma gadająca ośmiornica imieniem Blister.

Scarygirl to będący dziełem australijskiego artysty Nathana Jureviciusa zakrojony na szeroką skalę multimedialny projekt. W jego skład wchodzą komiksy, zabawki oraz gry. Warto wspomnieć, że na oficjalnej stronie dostępna jest przeglądarkowa platformówka z atrakcyjną dwuwymiarową grafiką. W zeszłym roku konwersja tej produkcji ukazała się na konsolę przenośną PSP pod tytułem Dr Maybee and the Adventures of Scarygirl.

Square-Enix zapowiada platformówkę Scarygirl - ilustracja #2
Square-Enix zapowiada platformówkę Scarygirl - ilustracja #3
Square-Enix zapowiada platformówkę Scarygirl - ilustracja #4