Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3XBOX
Okładka The House of the Dead III (PC)

The House of the Dead III

Kolejna odsłona słynnej serii zręcznościówek „na szynach”, tworzonych w głównej mierze z myślą o bywalcach salonów gier.

Akcji | FPP | zombie | rail shooter | na 2 osoby | PlayStation Move | kooperacja

Okładka The House of the Dead III (PC)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

24paź2002

XBOX

11lut2005

PC

14lut2012

PS3

Kolejna odsłona słynnej serii zręcznościówek, tworzonych w głównej mierze z myślą o bywalcach salonów gier. Opisywana trzecia część początkowo ukazała się wyłącznie na konsolę Xbox (rok 2002), dopiero po trzech latach przerwy zdecydowano się wydać konwersję na komputery osobiste.

Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP) przy czym rozgrywka przebiega w dość nietypowy sposób. W przeciwieństwie do wielu popularnych shooterów nie możemy sterować główną postacią. Widoczny na ekranie celownik służy do namierzania pojawiających się maszkar. Pomimo tego, iż fabuła nie odgrywa w trakcie zabawy zbyt dużej roli (ilustrują ją scenki przerywnikowe wykonane na enginie gry) to warto zaznaczyć jej obecność. Akcja trzeciej części osadzona została 19 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w House of the Dead 2. Fabuła kręci się wokół znanych miłośnikom serii postaci. Lisa Rogan wraz z osobnikiem o pseudonimie G (jeden z głównych bohaterów drugiej części sagi) próbuje odnaleźć swojego ojca. Dziewczyna dowiaduje się, iż jest on przetrzymywany w pewnym dobrze strzeżonym kompleksie. Plany głównych bohaterów planuje natomiast pokrzyżować doktor Curien, który pojawił się we wszystkich odsłonach serii. Także i tym razem wystawi on do walki wytworzone przez siebie maszkary, nieumarłych czy też śmiertelnie niebezpieczne mutanty.

Jednym z podstawowych atutów opisywanej gry jest dynamiczny przebieg rozgrywki. Pojawiające się na ekranie potwory muszą być sprawnie eliminowane, bo w przeciwnym przypadku zranią głównego bohatera. Sterowana postać posiada pewien limit żyć, po jego wyczerpaniu zabawa jest automatycznie kończona. Oprócz wspomnianych już bestii co pewien czas spotyka się wyjątkowo silnych bossów, których przeważnie niszczy się strzelając w ustalone części ich ciała. Warto również nadmienić, iż otoczenie jest wysoce interaktywne. Widoczne na ekranie obiekty mogą i w wielu przypadkach powinny być niszczone. Niektóre przedmioty pozostawiają po sobie cenne apteczki czy też inne bonusy, z których można w trakcie zabawy korzystać. Badane lokacje są dość zróżnicowane, w trakcie zabawy odwiedzamy między innymi tereny zurbanizowane czy też ogromny podziemny kompleks badawczy.

Z racji tego, iż HotD III początkowo trafił do salonów gier, nie jest zbyt długi. Końcowe napisy można ujrzeć już po kilkudziesięciu minutach zabawy. Pewnym pocieszeniem są pojawiające się w niektórych miejscach rozwidlenia, które prowadzą do zupełnie nowych lokacji. Aby odkryć wszystkie możliwe warianty należy ukończyć grę co najmniej kilka razy. Co więcej, istnieje możliwość odblokowania innych bonusów, jak chociażby pełnej drugiej części House of the Dead czy też materiałów związanych z produkcją filmu na bazie mrocznej serii. Warto też dodać, iż gra jest nieco prostsza od swych poprzedniczek. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą opcji automatycznego przeładowywania broni po wyczerpaniu magazynka.

Opraw wizualna gry doczekała się oczywiście wielu usprawnień przy czym można zauważyć liczne odniesienia do poprzednich odsłon serii (projekty lokacji, wygląd potworów itp.). Grafika zawiera pewne elementy technologii cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 197 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The House of the Dead III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The House of the Dead III

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Move
Wieści ze świata (Final Fantasy XIII-2, The House of the Dead, Microsoft) 9/1/12

wiadomość9 stycznia 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym modelu 3DS-a, zmianach w serwisie Xbox Live Indie Games, wcześniejszym modelu free to play dla subskrybentów Star Trek Online, a także powrocie do prac nad Project Zomboid.

The House of the Dead 2&3 Return już oficjalnie
The House of the Dead 2&3 Return już oficjalnie

wiadomość19 listopada 2007

Europejski oddział koncernu SEGA Corporation potwierdził w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że użytkownicy konsoli Wii będą mogli nabyć zestaw zawierający dwie gry z cyklu The House of the Dead, a konkretnie jego drugą i trzecią odsłonę.

Zestaw House of the Dead 2 & 3 zmierza na Wii?
Zestaw House of the Dead 2 & 3 zmierza na Wii?

wiadomość16 listopada 2007

House of the Dead to znana seria strzelanin Segi, która zdobyła sobie uznanie wśród fanów “gier na pistolet”. Po premierze najnowszej konsoli Nintendo stało się jasne, że Wii-mote bardzo dobrze sprawdza się jako broń w FPS-ach oraz w shooterach „na szynach”. Wygląda na to, że „Niebiescy” zamierzają wykorzystać ten fakt i przenieść dwie części House of the Dead (w jednym zestawie) na Wii.

Film House of the Dead 2 tylko w telewizji
Film House of the Dead 2 tylko w telewizji

wiadomość2 stycznia 2006

Po zrównaniu z ziemią przez krytyków filmu House of the Dead, zainteresowanie jego kontynuacją jest znikome. Producenci obrazu zdecydowali, że nie trafi on ostatecznie do kin, jak to było od początku planowane, ale zadebiutuje w telewizji. Premiera House of the Dead 2 odbędzie się 11 lutego na kanale Sci-Fi Channel, co zresztą potwierdza jego oficjalna strona.

Zakończono zdjęcia do filmu House of the Dead 2
Zakończono zdjęcia do filmu House of the Dead 2

wiadomość17 października 2005

Zakończyły się zdjęcia do filmowej adaptacji gry utrzymanej w konwencji horroru - House of the Dead 2: Dead Aim. Tym razem na fotelu reżysera zasiadł Mike Hurst, który pracował m.in. przy serialach Smallville czy Andromeda, zmieniając na tym miejscu Uwe Bolla odpowiedzialnego za część pierwszą filmu.

PC
XBOX
PS3