Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2007, 13:30

autor: Misiek

Zestaw House of the Dead 2 & 3 zmierza na Wii?

House of the Dead to znana seria strzelanin Segi, która zdobyła sobie uznanie wśród fanów “gier na pistolet”. Po premierze najnowszej konsoli Nintendo stało się jasne, że Wii-mote bardzo dobrze sprawdza się jako broń w FPS-ach oraz w shooterach „na szynach”. Wygląda na to, że „Niebiescy” zamierzają wykorzystać ten fakt i przenieść dwie części House of the Dead (w jednym zestawie) na Wii.

House of the Dead to znana seria strzelanin Segi, która zdobyła sobie uznanie wśród fanów „gier na pistolet”. Po premierze najnowszej konsoli Nintendo stało się jasne, że Wii-mote bardzo dobrze sprawdza się jako broń w FPS-ach oraz w shooterach „na szynach”. Wygląda na to, że „Niebiescy” zamierzają wykorzystać ten fakt i przenieść dwie części House of the Dead (w jednym zestawie) na Wii.

Pozycja o nazwie House of the Dead 2 & 3 przez jakiś czas widniała na witrynie GameFly – firmy zajmującej się wypożyczaniem gier. Jako, że zajmuje się ona jedynie udostępnianiem tytułów na krótki okres czasu, nie podano tam finalnej ceny tego pakietu, ale za to poznaliśmy datę jego premiery – 31 marca przyszłego roku.

Zestaw House of the Dead 2 & 3 zmierza na Wii? - ilustracja #1

Wydaje się, że ktoś ze wspomnianej wyżej firmy pospieszył się z umieszczeniem zestawu na łamach swojego serwisu, bo pozycja ta została bardzo szybko usunięta. Redaktorzy witryny Joyqstiq postanowili skontaktować się z przedstawicielem Segi, by wyjaśnić całą sprawę. Potwierdził on, że „Niebiescy” faktycznie zamierzają wydać zestaw drugiej i trzeciej części House of the Dead na Wii, aczkolwiek koncern nie jest jeszcze gotowy na opublikowanie oświadczenia w tej kwestii.

Biblioteka „gier na pistolet” na Wii cały czas się powiększa. Już 30 listopada ma u nas pojawić się Resident Evil: Umbrella Chronicles, natomiast do końca roku ma ukazać się Ghost Squad – najnowsza strzelanina studia AM2, doskonale znanego z pamiętnej serii Virtua Cop.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.