Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2007, 15:00

autor: Vercetti

Gra Family Ski wykorzysta właściwości deski Balance Board

O tym, że nowy kontroler konsoli Nintendo Wii, deska do ćwiczeń o nazwie Balance Board, doczeka się konkurencji w postaci maty Power Pad, informowaliśmy już dwa miesiące temu. Przez ten czas producent drugiego z urządzeń, zespół Namco Bandai zdecydował jednak, że nie będzie lekceważył pierwszego ze sprzętów i umożliwi jego eksploatację w swojej najnowszej pozycji, grze Family Ski.

O tym, że nowy kontroler konsoli Nintendo Wii, deska do ćwiczeń o nazwie Balance Board, doczeka się konkurencji w postaci maty Power Pad, informowaliśmy już dwa miesiące temu. Przez ten czas producent drugiego z urządzeń, zespół Namco Bandai zdecydował, że nie będzie lekceważył pierwszego ze sprzętów i umożliwi jego eksploatację w swojej najnowszej pozycji, grze Family Ski.

Gra Family Ski wykorzysta właściwości deski Balance Board - ilustracja #1

Taki właśnie wniosek można wysnuć na podstawie widocznej powyżej reklamy, zamieszczonej ostatnio w japońskim magazynie Famitsu. Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce, Balance Board będzie w pełni kompatybilny z nadchodzącą sportówką i umożliwi graczom cieszenie się wirtualną jazdą na nartach nie tylko wskutek wymachiwania Wiimotem i Nunchukiem, ale także używania do gry innych partii ciała. Naturalnie posiadanie deski nie będzie wymagane do uruchomienia tytułu – zadziała on doskonale również z podstawowymi kontrolerami Wii.

Jako pierwszy niezależny producent, tworzący projekt z myślą o Balance Board, Namco Bandai podało wstępną datę premiery Family Ski. Dziecko japońskich programistów zadebiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni 31 stycznia 2008. Później ukaże się najprawdopodobniej także w innych częściach świata.