Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka We Ski (Wii)
OkładkaWe Ski (Wii)

We Ski Wii

Family Ski

Family Ski to gra od Namco Bandai, w której możemy wcielić się w narciarza i zjeżdżać po górskich stokach, wykonując przy tym charakterystyczne dla niego ruchy. Co wyróżnia ten tytuł spośród innych pozycji o podobnej tematyce?

Sportowe | sporty zimowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Ski Premiera Wii

13maja2008

pudełko PL

13czerwca2008

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Family Ski to gra od Namco Bandai, w której możemy wcielić się w narciarza i zjeżdżać po górskich stokach, wykonując przy tym charakterystyczne dla niego ruchy. Co wyróżnia ten tytuł spośród innych pozycji o podobnej tematyce? Innowacyjne sterowanie przy pomocy dwóch kontrolerów do Wii.

W Family Ski do dyspozycji oddano nam ponad dziesięć tras, na których możemy się ścigać zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez konsolę, jak i z innymi graczami w trybie multiplayer. Udostępniono również standardową próbę czasową, w której walczymy o pobicie swoich rekordów na kolejnych trasach. Warto zaznaczyć, że tryb wieloosobowy – tutaj nazwany Head-to-Head – umożliwia zabawę maksymalnie czterem graczom jednocześnie. Postępy osiągamy natomiast w głównym trybie, gdzie ścigamy się z konsolowymi oponentami. To właśnie tam odkrywamy wcześniej niedostępne trasy, ale nie tylko: do odsłonięcia czekają również nowe części i akcesoria narciarskie.

Jak natomiast wygląda innowacyjne sterowanie przy pomocy kontrolerów konsoli Nintendo? Bardzo naturalnie. Najlepiej wyobrazić sobie, że faktycznie zjeżdżamy po stoku – wykonując podobne ruchy do tych znanych z rzeczywistości (tyle, że trzymając właśnie Wii-mote’a oraz Nunchuka). Dla przykładu standardową pozycję wykonamy wychylając oba kontrolery do przodu, natomiast by nabrać prędkości, należy przesunąć je do tyłu. Skręcamy oczywiście wychylając je na boki. Choć dla osób nie zaznajomionych z narciarstwem będzie wymagało to chwili przyzwyczajenia, z czasem system sterowania wyda się intuicyjny i prosty.

Dodatkowo z grą kompatybilny jest kontroler Wii Balance Board, który z wyglądu przypomina stepper, a w rzeczywistości jest elektronicznym urządzeniem wyposażonym w szereg reagujących na nacisk czujników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

We Ski cena w dniu premiery: 175 PLN

Wymagania wiekowe We Ski: Odpowiednia dla każdego wieku.

We Ski Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Balance Board