Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2Wii
Okładka RTL Winter Sports 2008 (PC)
OkładkaRTL Winter Sports 2008 (PC)

Winter Sports 2008

RTL Winter Sports 2008

Winter Sports 2008 to gra sportowa przygotowana przez specjalizujące się w tym gatunku niemieckie studio 49Games.

Sportowe | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Winter Sports 2008 Premiera

29lis2007

PC PS2 Wii

producent: 49Games wydawca: RTL Interactive wydawca PL: Cenega S.A.

Gry podobne do Winter Sports 2008

Salt Lake 2002

Torino 2006

Winter Sports

RTL Winter Sports 2008 jest tytułem stworzonym przede wszystkim z myślą o sympatykach sportów zimowych. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie 49Games, mogące poszczycić się sporym doświadczeniem w tworzeniu tego typu produkcji. Firma ta opracowała poprzednią część omawianego cyklu, czyli RTL Winter Games 2007, a także między innymi wybrane odsłony RTL Ski Jumping.

Lista zawartych w RTL Winter Sports 2008 konkurencji obejmuje między innymi kombinację norwerską, narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, slalom specjalny, skoki narciarskie, snowboard, czy łyżwiarstwo szybkie. Do każdej z dyscyplin przyporządkowane zostały określone tryby gry. W większości przypadków możemy także modyfikować zasady zabawy, określając na przykład ilość uczestników. Do rozgrywek przystępujemy w pojedynkę, bądź też z udziałem innych osób. W tym drugim przypadku, w zależności od rodzaju wybranej dyscypliny, zmagania prowadzimy równolegle (np. biathlon), bądź też na zmianę (np. skoki narciarskie).

W trakcie zabawy możemy wcielić się w reprezentanta jednego z dziesięciu różnych państw, między innymi Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, czy Chin. Ponadto producent zadbał o edytor, dzięki któremu tworzymy pojedynczych zawodników lub całe teamy, tak aby następnie wystawić je do wybranych przez siebie zawodów.

Oprawa wizualna RTL Winter Sports 2008 prezentuje zbliżony poziom wykonania do poprzedniej odsłony tej serii. Najbardziej szczegółowo wykonano uczestników zawodów. Jeśli zaś o warstwę dźwiękową, zadbano tu przede wszystkim o profesjonalny komentarz w wykonaniu Sue Thurle i Tima Caple. Ponadto w głośnikach możemy usłyszeć zagrzewającą do walki o najwyższe stopnie podium muzykę.

Ostatnia modyfikacja 15 stycznia 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 285 głosów czytelników.

Winter Sports 2008 cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Winter Sports 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Winter Sports 2008 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1.8 GB HDD
  • Windows Me/2000/XP SP2
PS2
Wii
PC