Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka RTL Ski Jumping 2007 (PC)

RTL Ski Jumping 2007

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów skoków narciarskich, wydawanych przez niemiecką korporację RTL Group.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie

Okładka RTL Ski Jumping 2007 (PC)

data premiery gry:

17lis2006

PC PS2

RTL Ski Jumping 2007 to kolejna wersja bardzo cenionej serii symulatorów skoków narciarskich (ponad 1,1 miliona sprzedanych kopii), wydawanych i firmowanych przez niemiecką korporację RTL Group. Zupełnie jak w przypadku poprzednich odsłon, także wersja oznaczona numerkiem 2007 oferuje graczom wszechstronną rozrywkę, opartą na tym niezwykle popularnym sporcie zimowym, od treningów na mniejszych skoczniach, przez kolejne rundy Pucharu Świata, aż po mistrzostwa świata w skokach.

Dwa podstawowe tryby rozgrywki pozwalają nam cieszyć się programem w dwójnasób. Możemy wcielić się w jednego z profesjonalnych skoczków narciarskich i walczyć m.in. o Kryształową Kulę, odwiedzając po drodze aż 41 wiernie odwzorowanych skoczni (w tym wszystkie obiekty, na których rywalizowano w sezonie 2006/2007 Pucharu Świata). Jeśli jednak znudzi nam się bezpośrednia realizacja o laury i tytuły, możemy przyjąć nieco wygodniejszą pozycję na ławeczce trenerskiej i poprowadzić do zwycięstwa swych podopiecznych, kierując nimi przez piętnaście międzynarodowych, licencjonowanych konkursów, podzielonych na trzy ligi i różniących się prestiżem oraz poziomem rywalizujących zawodników. Program pozwala na wzięcie udziału w praktycznie wszystkich liczących się zawodach: od regularnych konkursów w skokach narciarskich począwszy, przez mistrzostwa świata w lotach na skoczniach mamucich i letnie konkursy Grand Prix, a na konkursie Czterech Skoczni i rywalizacji drużynowej skończywszy. Przed każdymi zawodami możemy oczywiście wziąć udział w serii treningowej. Autorzy, jak co roku, podeszli do tematyki tej zimowej dyscypliny sportu niezwykle przekrojowo i starali się wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Regularne sukcesy, zarówno na posadzie trenerskiej, jak i w karierze zawodniczej, szybko zwabiają bogatych sponsorów, oferujących lukratywne kontrakty. Wiąże się to oczywiście z rozwojem materialnym naszego skoczka, który możemy szybko i perspektywicznie wykorzystać, inwestując np. w nowocześniejsze wyposażenie, za pośrednictwem wbudowanego sklepu z artykułami sportowymi. Jeśli jednak dopiero zaczynamy przygodę z serią i nie chcemy się zbyt szybko zrazić niepowodzeniami, korzystamy z wbudowanego trybu szkoleniowego, który pomoże nam w oddaniu pierwszych udanych skoków. Jeśli nauka idzie nam wyjątkowo opornie, w sukurs przychodzi nam możliwość dostrojenia poziomu trudności do naszych umiejętności (trzy stopnie do wyboru).

Miłośnicy realizmu nie powinni być zawiedzeni – wszystkie imprezy uderzająco przypominają prawdziwe relacje telewizyjne. Mamy więc przyjemność obcowania z żywym, urozmaiconym komentarzem zawodowego spikera oraz profesjonalnie prowadzonym studiem TV. Całość uzupełniana jest przez żywiołowo reagującą publiczność, tworzącą niezapomnianą atmosferę wielkiego sportowego widowiska. Omawiany tytuł został wyposażony w nowoczesną, dopracowaną oprawę graficzną, w efektowny sposób przedstawiającą zarówno wszelkie efekty pogodowe, jak i samych zawodników (każdy skoczek składa się z ponad 10 tysięcy wielokątów). Poprawiono także system upadków, poprzez wprowadzenie ulepszonych algorytmów, odpowiadających za zgodność z prawami fizyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1706 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI RTL Ski Jumping 2007

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RTL Ski Jumping 2007

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 128MB (GeForce 6600 lub lepsza)

RTL Ski Jumping 2007 - recenzja gry
RTL Ski Jumping 2007 - recenzja gry

Recenzja 27 lutego 2007, 17:44

Po cichu liczyłem, że brak innowacji w sferze treningowo-finansowej zostanie wynagrodzony nowym, bardziej realistycznym modelem lotu. Nadzieja umarła bardzo szybko, bowiem w tym elemencie doszło do zaledwie jednej zmiany i to kompletnie niepotrzebnej. Po wylądowaniu trzeba utrzymać balans w celu uniknięcia upadku. Samouczek wspomina jeszcze o koniecznym skierowaniu się w stronę bandy tak, aby wyhamować przed publicznością. Ta opcja przydaje się jedynie w kilku przypadkach. Z moich obserwacji wynika, że skoczek potrafi hamować sam, bez ingerencji gracza. Totalnie chybionym pomysłem wydaje się również Tryb Trenerski. Różni się on od Trybu Kariery jedynie liczbą skoczków, jakich mamy pod swoją opieką. Więcej smarowania nart i treningu niekoniecznie przekłada się na większą grywalność. Przy tak ubogim panelu menedżerskim nietrudno o nudę, a przypomnę, że kierując jednym skoczkiem pierwsze oznaki ziewania miałem po 2 dniach.

PC
PS2