Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ski Jump Challenge 2005 (PC)
OkładkaSki Jump Challenge 2005 (PC)

Ski Jump Challenge 2005 PC

Ski Jump Challenge 2005 to kolejny już reprezentant słynnej serii. Mamy tu do czynienia z symulacją jednego z najpopularniejszych sportów zimowych w naszym kraju - skoków narciarskich.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Jump Challenge 2005 Premiera PC

25listopada2004

producent: 49Games wydawca: NBG EDV Handels & Verlags GmbH Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ski Jump Challenge 2005

Deluxe Ski Jump 4

Skoki narciarskie 2006

Ultimate Ski Jumping 2020

Ski Jump Challenge 2005 to kolejny już reprezentant słynnej serii. Mamy tu do czynienia z symulacją jednego z najpopularniejszych sportów zimowych w naszym kraju - skoków narciarskich. Tym razem za proces produkcji gry odpowiedzialne jest niewielkie studio developerskie 49Games, mające siedzibę w Niemczech.

Podstawowym atutem opisywanego programu w dalszym ciągu jest rozbudowana kariera, w trakcie której mamy do rozegrania kilkadziesiąt zawodów. Główną nagrodą jest oczywiście puchar mistrza świata w skokach narciarskich. Autorzy edycji 2005 przygotowali w sumie 39 różnorakich obiektów z czego zdecydowana większość stanowi dokładne odzwierciedlenie prawdziwych konstrukcji. Zupełną nowością jest możliwość rozgrywania zawodów nie tylko w cyklu zimowym, ale i letnim. Do tego celu przygotowano sześć skoczni o podłożu igielitowym.

Wspomniana już kariera jest odpowiednio rozbudowana. Sterowana przez gracza postać w miarę przebiegu rozgrywki rozwija swoje umiejętności. Organizowanie regularnych treningów odgrywa dużą rolę, szczególnie w początkowej fazie gry. Nie mniej ważne jest odpowiednie wyposażenie skoczka. Można wybierać spośród wielu modeli nart czy też kombinezonów. W tym celu należy udać się do odpowiedniego sklepu, ale za konkretne przedmioty trzeba jednak zapłacić.

Niezwykle istotnym elementem rozgrywki jest rozbudowany wstęp, dzięki któremu można poznać zasady rządzące skokami narciarskimi, zapoznać się ze sterowaniem czy też opanować podstawowe ruchy, jak chociażby prawidłowe wybicie czy też nienaganne lądowanie. Tutoriale są wielostopniowe, gracz nie jest więc zarzucany wszystkimi informacjami jednocześnie. Oprócz kariery można wziąć udział w pojedynczych zawodach, zorganizować turniej sieciowy czy też oddać kilka próbnych skoków na jednym z wybranych przez siebie obiektów. Oprócz tego można wziąć udział w specjalnie przygotowanym quizie o tematyce narciarskiej. Pula obejmuje około pięciuset pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. Nie mniej atrakcyjna wydaje się możliwość dokonywania zakładów pieniężnych w trakcie trwania zawodów.

Oprawa audiowizualna gry doczekała się licznych usprawnień. Przede wszystkim, istnieje możliwość wygenerowania własnej grafiki twarzy zawodnika. Widoczne na ekranie obiekty są bardziej szczegółowe, a sami skoczkowie obdarzeni lepszą animacją. Na szczególną uwagę zasługują efekty pogodowe - deszcz, śnieg czy mgła. Na oprawę dźwiękową składają się przede wszystkim profesjonalnie przygotowane komentarze. W tym celu nagrano około ośmiuset różnych kwestii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ski Jump Challenge 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ski Jump Challenge 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 128 MB