Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Springen Winter 2006 (PC)

Skoki narciarskie 2006 PC

Springen Winter 2006

Przygotowana przez studio Metropolis Software we współpracy z firmą cdv, kolejna edycja popularnej serii sportowej, rozwijanej na fali popularności skoków narciarskich i sukcesów naszego mistrza Adama Małysza.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie

PC Windows
Okładka Springen Winter 2006 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2005

16listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skoki Narciarskie 2006 to pozycja, która z pewnością zainteresuje miłośników skoków narciarskich, dyscypliny, która w naszym kraju błyskawicznie zaskarbiła sobie zainteresowanie dzięki wyczynom Adama Małysza. Gra ta jest jednak dosyć szczególna – za jej produkcję odpowiada bowiem znany, polski zespół developerski – Metropolis Software.

Naszą wielką przygodę ze skokami narciarskimi zaczynamy w tym przypadku od konkursów w kategoriach juniorskich – właśnie w ten sposób rozpoczyna się główny tryb gry, tzw. Career Mode, zawierający liczne elementy managerskie. Nie łudźmy się jednak, że bez żadnego przygotowania będziemy wygrywać wszystkie konkursy – droga do zdobycia Kryształowej Kuli czy tytułu Mistrza Świata jest bowiem długa i wymaga systematycznego odbywania wyczerpujących sesji treningowych. Do dyspozycji graczy oddano 13 różnych konkursów (m.in. sławny Turniej Czterech Skoczni), które odbywają się rzecz jasna na wiernie odwzorowanych skoczniach. Ponadto, godna uwagi jest także możliwość wzięcia udziału w olimpijskim konkursie na pięknej skoczni Pragelato. Co bardziej kreatywni fani sportów zimowych bez wątpienia skorzystają z opcji tworzenia własnych konkursów.

Istotnym elementem gier symulujących skoki narciarskie jest sterowanie. Programiści z Metropolis postawili na prosty i intuicyjny sterownik, który nadal pozwala na pełne kontrolowanie postawy naszego skoczka w niemal każdej fazie skoku. Jest to o tyle istotne, gdyż każdy z 26 przygotowanych modeli zawodników cechuje się odmiennymi warunkami fizycznymi – pod względem taktycznym lot różni się więc w sposób znaczny. Nad pełnym realizmem konkursu czuwa precyzyjny system zasad i punktacji, sprawiedliwie oceniający technikę lotu i lądowanie. Gdy już znudzi nam się konkurowanie z cyfrowymi rywalami, warto zaprosić kolegę/koleżankę, a następnie zrobić użytek z trybu “gorących krzeseł” (Hot Seat Mode).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1- 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 3165 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Skoki narciarskie 2006

Wymagania wiekowe Springen Winter 2006

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Skoki narciarskie 2006

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 lub lepsza)
Skoki narciarskie 2006 - recenzja gry
Skoki narciarskie 2006 - recenzja gry

Recenzja 21 listopada 2005, 12:51

Osobną cechą podatną na trenowanie jest Forma, która decyduje o długości skoków. Pomysł bardzo dobry, ale jego wykonanie już nie. Byłem zdziwiony, kiedy po serii kilku konkursów zakończonych miejscem w pierwszej piątce forma mojego zawodnika spadła z Bardzo Dobrej na Umiarkowaną. Przepraszam, gdzie tu logika? W konsekwencji, w późniejszej części kariery kasę na treningach „pompowałem” w formę zamiast w umiejętności. I co najgorsze – dzięki temu wygrywałem konkursy. Wygląda to tak, że umiejętności można mieć na niskim poziomie, bo i tak najważniejsza jest forma.