Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka RTL Winter Games 2007 (PC)
OkładkaRTL Winter Games 2007 (PC)

RTL Winter Games 2007

RTL Winter Games 2007 to kolejna pozycja, która, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla miłośników rozrywek bezpośrednio związanych z uprawianiem sportów zimowych.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RTL Winter Games 2007 Premiera

7gru2006

PC PS2

Gry podobne do RTL Winter Games 2007

Salt Lake 2002

Ski Racing 2005

Ski Alpin 2005

RTL Winter Games 2007 to kolejna pozycja, która, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla miłośników rozrywek bezpośrednio związanych z uprawianiem sportów zimowych. Program oferuje graczowi współzawodnictwo w jednej z siedmiu dostępnych dyscyplin sportowych, z którymi powiązano łącznie piętnaście imprez i zawodów. Za odpowiednią jakość produktu ręczy firma RTL Enterprises, mająca duże doświadczenie w wydawaniu gier o sportach zimowych.

Każda z dostępnych konkurencji (narciarstwo alpejskie, skoki narciarskie, curling, bobsleje, saneczkarstwo, biathlon oraz łyżwiarstwo szybkie) wyposażona została w odpowiedni zestaw opcji i trybów rozgrywki, który ma za zadanie zmotywować nas do brania udziału w kolejnych potyczkach, stale podnosząc przy tym swoje umiejętności w danej dziedzinie oraz walcząc o sławę i najwyższe laury. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym jest dopracowana, szczegółowa oprawa wizualna, wyświetlana za pomocą nowoczesnego, całkowicie trójwymiarowego silnika graficznego. Szczególny nacisk położono w tym przypadku na kompleksowe ukazanie elementów krajobrazu oraz jak najwierniejsze odwzorowanie atmosfery prawdziwego, sportowego wydarzenia. Gra nie jest jednak przeznaczona tylko dla hardcore'owych maniaków, bez przerwy oglądających kolejne relacje z zawodów na Eurosporcie. Twórcy postawili na przystępność i prostotę rozgrywki, nie przywiązując tak wielkiej wagi do symulacji jako takiej. Nie oznacza to jednak, iż w czasie gry nie odczuwamy różnic między konkretnymi dyscyplinami – zawsze starano się jak najlepiej odwzorować charakter danej konkurencji.

Siłą napędową RTL Winter Games 2007 są niezwykle rozbudowane tryby rozgrywek wieloosobowych. Dzięki nieskomplikowanemu sterowaniu program świetnie sprawdza się w roli tzw. „party game”, czyli pozwala na dobrą zabawę większej grupce znajomych, przy jednym komputerze. Wykorzystujemy wtedy opcję jednoczesnej gry dwóch graczy na podzielonym ekranie (tryb „duelowy”) lub turniej sekwencyjny, do czterech graczy. W dobie masowych gier sieciowych nie można było zignorować potencjału zawartego w rozgrywce sieciowej – za pośrednictwem Internetu nie tylko walczymy o bezpośrednie zwycięstwo w zawodach z graczami z całego świata, ale także mamy możliwość przesyłania i publikowania swych najlepszych wyników na globalny serwer rankingowy. Nie trzeba chyba dodawać, jak wielki prestiż niesie za sobą pobicie rekordu świata na danym obiekcie, a dzięki znacznej różnorodności dostępnych opcji i trybów, każdy sympatyk zimowego szaleństwa powinien w RTL Winter Games 2007 znaleźć coś dla siebie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RTL Winter Games 2007

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

RTL Winter Games 2007 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2