Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXPCPS2
Okładka Torino 2006 (XBOX)

Torino 2006

Symulacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie (10-26 luty 2006). Umożliwia wcielenie się w sportowców uprawiających jedne z najbardziej ekscytujących dyscyplin zimowych. Powstanie Torino 2006 zawdzięczmy sportowemu oddziałowi firmy 2K Games.

Sportowe | olimpiady | sporty zimowe

Okładka Torino 2006 (XBOX)

producent: 49Games

wydawca: 2K Sports

data premiery gry:

25sty2006

PC PS2 XBOX

Torino 2006 to symulacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie (10-26 luty 2006). Umożliwia wcielenie się w sportowców uprawiających jedne z najbardziej ekscytujących dyscyplin zimowych. Powstanie Torino 2006 zawdzięczmy sportowemu oddziałowi firmy 2K Games, znanemu m.in. serii Amped, Top Spin oraz gier sportowych poświęconych koszykówce oraz hokejowi na lodzie.

Współpraca z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOL) zaowocowała zdobyciem pełnej licencji obejmującej wszystkie kraje, które biorą udział w przyszłorocznych Igrzyskach. W Torino 2006 natknąć się można na osiem rodzajów sportów zimowych, podzielonych na piętnaście ekscytujących konkurencji rozgrywanych w autentycznych ośrodkach sportowych. Użytkownicy opisywanego programu mogą sprawdzić swe umiejętności m.in. w skokach narciarskich, slalomie, czy też w jeździe szybkiej na łyżwach. Poczynania graczy są żywo komentowane przez prawdziwych profesjonalistów, siedzących w branży od wielu lat. Twórcy podzielili grę na mistrzostwa, krótkie zawody (dokonujemy wyboru jednej dyscypliny) oraz trening.

Panowie z 2k Sports przygotowali również tryb rozgrywki wieloosobowej, który umożliwia (maksymalnie czterem graczom) podjęcie zaciekłej rywalizacji o największe trofea olimpijskie.

Rozgrywce towarzyszy szczegółowa i obfitująca w ciekawe efekty grafika, idąca w parze z niezwykle płynną i dokładną animacją zawodników. Na oprawę audio składają się relacje wspomnianych powyżej komentatorów, jak również głośny doping kibiców, odgłosy wydawane przez sportowców oraz elektroniczne dźwięki wydobywające się z aparatury pomiarowej rozmieszczonej w pobliżu miejsc, gdzie odbywają się zawody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 779 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Torino 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Torino 2006

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows ME/2000/XP
Torino 2006 - recenzja gry
Torino 2006 - recenzja gry

Recenzja 23 lutego 2006, 11:17

Gra należy do jednych z prostszych tytułów, w jakie grałem przez ostatnie 4 lata. Każda konkurencja wprawdzie ma inne zasady, ale wszystko opiera się na obsłudze kursorów i ewentualnie trzech innych klawiszy. Większość konkurencji sprowadza się do kierowania, w którą stronę ma skręcić nasz zawodnik. Jedynie łyżwiarstwo szybkie ma już nieco inny charakter i trzeba przyznać, że wychodzi to grze na dobre. Oczywiście, gdy znudzi się nam rozgrywka w trybie dla pojedynczego gracza, pozostaje już tylko multi. Nie ma wprawdzie możliwości gry po Lanie bądź w sieci, ale zawsze można zagrać z przyjaciółmi maksymalnie do czterech osób przy jednym komputerze. I to rozwiązanie jest najciekawsze w całej grze, bo mimo iż gra w pojedynkę nie oferuje żadnych emocji i nie motywuje do zwycięstwa, to stoczenie małego pojedynku z przyjaciółmi jest całkiem niezłym sposobem na odprężenie się.

PC
PS2
XBOX