Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOXPS2
Okładka Torino 2006 (PS2)
OkładkaTorino 2006 (PS2)

Torino 2006

Symulacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie (10-26 luty 2006). Umożliwia wcielenie się w sportowców uprawiających jedne z najbardziej ekscytujących dyscyplin zimowych. Powstanie Torino 2006 zawdzięczmy sportowemu oddziałowi firmy 2K Games.

Sportowe | olimpiady | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Torino 2006 Premiera

25sty2006

PC PS2 XBOX

producent: 49Games wydawca: 2K Sports wydawca PL: Cenega S.A.

Torino 2006 to symulacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie (10-26 luty 2006). Umożliwia wcielenie się w sportowców uprawiających jedne z najbardziej ekscytujących dyscyplin zimowych. Powstanie Torino 2006 zawdzięczmy sportowemu oddziałowi firmy 2K Games, znanemu m.in. serii Amped, Top Spin oraz gier sportowych poświęconych koszykówce oraz hokejowi na lodzie.

Współpraca z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOL) zaowocowała zdobyciem pełnej licencji obejmującej wszystkie kraje, które biorą udział w przyszłorocznych Igrzyskach. W Torino 2006 natknąć się można na osiem rodzajów sportów zimowych, podzielonych na piętnaście ekscytujących konkurencji rozgrywanych w autentycznych ośrodkach sportowych. Użytkownicy opisywanego programu mogą sprawdzić swe umiejętności m.in. w skokach narciarskich, slalomie, czy też w jeździe szybkiej na łyżwach. Poczynania graczy są żywo komentowane przez prawdziwych profesjonalistów, siedzących w branży od wielu lat. Twórcy podzielili grę na mistrzostwa, krótkie zawody (dokonujemy wyboru jednej dyscypliny) oraz trening.

Panowie z 2k Sports przygotowali również tryb rozgrywki wieloosobowej, który umożliwia (maksymalnie czterem graczom) podjęcie zaciekłej rywalizacji o największe trofea olimpijskie.

Rozgrywce towarzyszy szczegółowa i obfitująca w ciekawe efekty grafika, idąca w parze z niezwykle płynną i dokładną animacją zawodników. Na oprawę audio składają się relacje wspomnianych powyżej komentatorów, jak również głośny doping kibiców, odgłosy wydawane przez sportowców oraz elektroniczne dźwięki wydobywające się z aparatury pomiarowej rozmieszczonej w pobliżu miejsc, gdzie odbywają się zawody.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 788 głosów czytelników.

Torino 2006 cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Torino 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Torino 2006 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows ME/2000/XP
PC
PS2
XBOX