Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The House of the Dead 2 (PC)

The House of the Dead 2 PC

Gra akcji osadzona w atmosferze horroru, gdzie wcielamy się w postać tajnego agenta, który by wykonać misję unieszkodliwienia złego Dr. Curien'a musi pokonać stojące mu na drodze groźne stwory i zombie.

Przygodowe | FPP | zombie | rail shooter | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The House of the Dead 2 (PC)

producent: SEGA

wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca2001

13listopada2001

pudełko PL

House of The Dead 2 to kontynuacja promowanej przez firmę Sega gry akcji utrzymanej w konwencji horroru - House of The Dead. Gra przenosi nas do najciemniejszych kątów strasznego domu Dr. Curien’a, gdzie jako specjalny agent musimy pozbyć się zastępów niebezpiecznych kreatur i zombie oraz powstrzymać doktora przed wprowadzeniem złych planów w życie.

Poza wartką akcją pełną walki z przeróżnym plugastwem, posiada też interesujący pierwiastek przygodowy, dzięki któremu rozgrywka staje się bardziej urozmaicona i wciągająca, tym bardziej, że na odkrycie czeka wiele ciemnych spraw. Całość wykonana jest przy użyciu w pełni trójwymiarowej oprawy graficznej i odznacza się interesującą atmosferą horroru, pełną strachu i przerażenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do The House of the Dead 2

Klasyfikacja PEGI The House of the Dead 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The House of the Dead 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
The House of the Dead 2 - recenzja gry
The House of the Dead 2 - recenzja gry

Recenzja 27 grudnia 2001, 11:05

House of Dead 2 nie można zaszufladkować jako dokładnej konwersji z wersji konsolowej. Wersja na PC została znacznie rozbudowana w porównaniu ze swoim konsolowym pierwowzorem. Mamy do wyboru cztery tryby, które wcześniej nie były dostępne na konsolach. A mianowicie tryb arcade, original, boss i trening oraz możliwość gry po sieci. Tryb arcade to wierne przeniesienie gry konsolowej. Tryb oryginalny dostępny jedynie w wersji na PC pozwala na wykorzystywanie różnego rodzaju przedmiotów znalezionych na drodze naszej wędrówki. Są to zwykle jakieś power-uppy, dodatkowe życia, punkty, czy też zwiększenie siły i ilość naboi w magazynku naszej broni. Najmniej ciekawy wydaje tryb dający możliwość wykańczania poszczególnych Bossów. Polecam go osobom, które przymierzają się do kupna nowej myszy, gdyż stara przez jednostajne klikanie w klawisz strzału byle tylko szybciej na pewno długo już nie pociągnie:))). Na początek jednak zachęcam do poćwiczenia w trybie treningowym, który został naprawdę bardzo dobrze pomyślany. Na 10 różnorodnych planszach możemy doskonalić podstawowe techniki gry. I tak będziemy musieli rozwalić w określonym czasie wszystkie beczki znajdujące się na planszy, uratować określoną ilość ludzi, czy też przy ograniczonej ilości amunicji zlikwidować atakujące nas mutanty itp. Nasze postępy ilustrowane są przyznawanymi nam gwiazdkami, aż do uzyskania perfekcji w danej dziedzinie (czerwone gwiazdki). Wspomniałem już, że drogę poruszania mamy z góry zaplanowaną przez autorów. Jednak, aby uatrakcyjnić samą rozgrywkę dali nam oni sposób na małą ingerencję w naszą trasę. Można to w pewnym sensie nazwać „wątkami pobocznymi”. Otóż, co jakiś czas będziemy mieli okazje uratować od pewnej śmierci jakiegoś cywila. I gdy nam się to uda skierujemy się na drogę łatwiejszą, jak nie to nasza postać wybierze trudniejszą. Tą innowacje można zaliczyć na plus dla tego tytułu, bo takich miejsc jest dużo i za każdym razem podczas nowej rozgrywki nożna „testować” inną konfigurację przejścia.