Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2019, 15:05

Współzałożyciel ArenaNet odchodzi ze studia i potwierdzenie remake'ów The House of the Dead - wieści

Dziś piszemy o współzałożycielu ArenaNet, który odszedł ze studia i polskim Forever Entertainment, które potwierdziło powstanie remake'ów dwóch pierwszych odsłon cyklu The House of the Dead. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mike O’Brien odchodzi z ArenaNet

Mike O’Brien był jedną z trzech osób, które w 2000 roku założyły studio ArenaNet. - Współzałożyciel ArenaNet odchodzi ze studia i potwierdzenie remake'ów The House of the Dead - wieści - wiadomość - 2019-10-04
Mike O’Brien był jedną z trzech osób, które w 2000 roku założyły studio ArenaNet.

Wczoraj na oficjalnej stronie popularnego MMORPG-a Guild Wars 2 pojawiło się oświadczenie Mike'a O’Briena ze studia ArenaNet. Ogłosił on w nim, że odchodzi z firmy, której był współzałożycielem i prezesem. Nie jest to jednak wynikiem żadnego konfliktu. Wręcz przeciwnie, O'Brien bardzo mile wspomina minione dziewiętnaście lat, jakie poświęcił ArenaNet. Został on również bardzo serdecznie pożegnany przez Mike'a Zadorojny'ego, reżysera Guild Wars 2 i jego następcę. Skąd zatem taka a nie inna decyzja? Otóż mężczyzna zamierza dołączyć do kilku swoich przyjaciół i założyć nowe studio, które zajęłoby się tworzeniem mniejszych gier.

Na tym jednak ta historia się nie kończy. Otóż w swoim oświadczeniu O’Brien zdradził, że dwa lata temu, gdy oddał naczelną funkcję przy rozwoju Guild Wars 2 Zadorojny'emu, rozpoczął on pracę nad nowym, tajemniczym projektem. Oficjalnie nie wiadomo, czym on jest bądź był, lecz jak podały anonimowe źródła serwisu Kotaku, dotychczasowy prezes ArenaNet wraz z siedmioma innymi osobami, które również opuściły już studio, potencjalnie zajmował się Guild Wars 3 lub czymś, co miało przerodzić się w kontynuację lubianej przez wielu serii.

Oczywiście są to jedynie pogłoski. Na razie pewne jest tylko to, że rozwój Guild Wars 2 będzie trwał. Obecnie twórcy są w samym środku wydawania The Icebrood Saga. Jej kolejne rozdziały, wraz z mnóstwem innych niespodzianek, mają pojawić się wkrótce.

Forever Entertainment potwierdza remake'i The House of the Dead i The House of the Dead 2

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że przedsiębiorstwo Forever Entertainment podpisało umowę z firmą SEGA na wydanie remake'ów dwóch pierwszych odsłon popularnego cyklu „celowniczków” The House of the Dead. Teraz raport opublikowany wówczas przez portal Money.pl znalazł potwierdzenie we wpisie polskiej korporacji na Twitterze. Niestety, nasi rodacy nie podali żadnych dodatkowych informacji na temat odświeżonych wersji tytułów z drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku, takich jak chociażby dokładne daty premier (choć wiemy, że pierwsza ma się pojawić przed końcem 2020 roku) czy platformy, na których się one ukażą.

Przypominamy, że przygotowaniem remake'ów House of the Dead i The House of the Dead 2 zajmie się rodzime studio MegaPixel, odpowiedzialne również za nowe wydania klasycznych odsłon serii Panzer Dragoon.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

  1. The Alliance Alive HD Remastered zwiastun #1
  2. NG zwiastun #1