Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The House of the Dead (PC)

The House of the Dead PC

The House of the Dead to utrzymana w konwencji horroru gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gracz wciela się w agenta specjalnego Thomasa Rogana i wysłany zostaje do laboratoriów korporacji DBR w celu zbadania dziwnych wydarzeń, jakie miały tam miejsce.

Akcji | FPP | zombie | rail shooter

PC Windows
Okładka The House of the Dead (PC)

producent: SEGA

wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1995

2lipca2001

pudełko PL

The House of the Dead to gra akcji FPS utrzymana w konwencji horroru, która swą popularność zdobyła głównie na konsolach. 18 grudnia 1998 w budynkach należących do korporacji DBR, gdzie przeprowadzane były ściśle tajne eksperymenty miały miejsce dziwne wydarzenia w wyniku których zniknął cały personel. Agenci specjalni Thomas Rogan i G zostają wysłani z pilną misją wyjaśnienia tajemniczych zaginięć i natury badań byłego szefa laboratorium - doktora Curiena. To co spotkają na miejscu, przechodzi ich najśmielsze oczekiwania.

Jako agent Rogan musimy sprawdzić tajne laboratorium szalonego dr Curiena, który zamienił ludzi w zombie. Musimy pokonać wiele różnorodnych poziomów opanowanych przez hordy ożywionych trupów. Do dyspozycji dostajemy kilka rodzajów broni i przeróżne power-upy, które znajdujemy rozrzucone po mapach. Dostępne są cztery tryby gry: single player, boss, time attack oraz gra dla dwóch osób. Zbyt wrażliwi gracze mogą w opcjach zmienić kolor wyświetlanej krwi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 30 PLN

Gry podobne do The House of the Dead

Wymagania wiekowe The House of the Dead

16+

Wymagania sprzętowe The House of the Dead

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
Współzałożyciel ArenaNet odchodzi ze studia i potwierdzenie remake'ów The House of the Dead - wieści
Współzałożyciel ArenaNet odchodzi ze studia i potwierdzenie remake'ów The House of the Dead - wieści

wiadomość4 października 2019

Dziś piszemy o współzałożycielu ArenaNet, który odszedł ze studia i polskim Forever Entertainment, które potwierdziło powstanie remake'ów dwóch pierwszych odsłon cyklu The House of the Dead. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Polski remake The House of the Dead i inne wieści
Polski remake The House of the Dead i inne wieści

wiadomość26 września 2019

Dziś piszemy o próbce odświeżonej muzyki, która pojawi się w Command & Conquer Remastered i Command & Conquer: Red Alert Remastered, dacie premiery pecetowej wersji Six Ages: Ride Like the Wind i remake'ach The House of the Dead tworzonych przez polskie studio MegaPixel. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Film House of the Dead 2 tylko w telewizji
Film House of the Dead 2 tylko w telewizji

wiadomość2 stycznia 2006

Po zrównaniu z ziemią przez krytyków filmu House of the Dead, zainteresowanie jego kontynuacją jest znikome. Producenci obrazu zdecydowali, że nie trafi on ostatecznie do kin, jak to było od początku planowane, ale zadebiutuje w telewizji. Premiera House of the Dead 2 odbędzie się 11 lutego na kanale Sci-Fi Channel, co zresztą potwierdza jego oficjalna strona.

Zakończono zdjęcia do filmu House of the Dead 2
Zakończono zdjęcia do filmu House of the Dead 2

wiadomość17 października 2005

Zakończyły się zdjęcia do filmowej adaptacji gry utrzymanej w konwencji horroru - House of the Dead 2: Dead Aim. Tym razem na fotelu reżysera zasiadł Mike Hurst, który pracował m.in. przy serialach Smallville czy Andromeda, zmieniając na tym miejscu Uwe Bolla odpowiedzialnego za część pierwszą filmu.

Sequel filmu The House of the Dead w produkcji!
Sequel filmu The House of the Dead w produkcji!

wiadomość20 lipca 2005

The House of the Dead – film, który zapoczątkował karierę Uwe Bolla jako reżysera „specjalizującego się” w ekranizacjach gier video, doczeka się kontynuacji. Pierwsze konkretne wieści na temat tej produkcji oraz zwiastuny zaprezentowano fanom popularnego cyklu strzelanin podczas odbywającej się w ubiegły weekend imprezy o nazwie Comic-Con.