Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2019, 15:00

Polski remake The House of the Dead i inne wieści

Dziś piszemy o próbce odświeżonej muzyki, która pojawi się w Command & Conquer Remastered i Command & Conquer: Red Alert Remastered, dacie premiery pecetowej wersji Six Ages: Ride Like the Wind i remake'ach The House of the Dead tworzonych przez polskie studio MegaPixel. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Próbka muzyki z remasterów Command & Conquer

Do tej pory studio Petroglyph raczyło nas głównie screenami z Command & Conquer Remastered i Command & Conquer: Red Alert Remastered, czyli nowych wersji starszych części kultowego cyklu RTS-ów. Tym razem przyszedł jednak czas na coś nieco innego. W sieci pojawiła się próbka odświeżonej ścieżki dźwiękowej z tych klasycznych tytułów, za którą odpowiadał Frank Klepacki (co istotne, bierze on również czynny udział w produkcji nadchodzących remasterów). Jak zdradził w serwisie Reddit Jim Vessella z Electronic Arts, w Command & Conquer: Remastered znajdzie się 175 utworów o łącznej długości przeszło 10 godzin. W liczbie tej znajdują się zarówno nietknięte kompozycje z oryginałów, ich odrestaurowane odsłony oraz niewydane dotąd oficjalnie melodie. Co istotne, wszystkie utwory będzie można wygodnie odtwarzać w trakcie zabawy dzięki narzędziu Jukebox, które zostanie dołączone do gier.

Niestety, studio Petrogryph wciąż nie jest gotowe, by zaprezentować jakikolwiek gameplay Command & Conquer Remastered bądź Command & Conquer: Red Alert Remastered. Pracują jednak nad tą kwestią. Co się natomiast tyczy dat premier obu tytułów, to nadal nie są one znane.

Pecetowa wersja Six Ages: Ride Like the Wind z datą premiery

Firma Kitfox Games ogłosiła, że Six Ages: Ride Like the Wind, czyli wydana pierwotnie na urządzenia z systemem iOS interesująca hybryda strategii turowej, przygodówki i RPG-a od studia A Sharp, będąca następcą klasycznego King of Dragon Pass, ukaże się na PC 17 października bieżącego roku. Tytuł będzie dostępny na platformach Steam oraz GOG. Na razie nie znamy jego ceny. Niestety, nie będzie on posiadał polskiej wersji językowej.

Remaki dwóch pierwszych odsłon The House of the Dead od polskiego studia

The House of the Dead 1 i 2 otrzymają remaki. - Polski remake The House of the Dead i inne wieści - wiadomość - 2019-09-26
The House of the Dead 1 i 2 otrzymają remaki.

Jak możemy przeczytać na portalu Money.pl, przedsiębiorstwo Forever Entertainment, którego siedziba główna znajduje się w Gdyni, podpisało kolejną umowę z firmą SEGA. W jej wyniku powstaną dwie gry, The House of the Dead: Remake i The House of the Dead 2: Remake, czyli odświeżone wersje dwóch początkowych części kultowego cyklu „celowniczków”, w których gracze ścierają się z różnego rodzaju maszkarami. Pierwsza z nich ma zadebiutować przed końcem 2020 roku.

Opracowaniem wspomnianych remake'ów zajmie się polskie studio MegaPixel. Warto zauważyć, że to nie jedyne klasyki SEG-i, które przyszło mu odświeżać. Pod jego skrzydłami znajdują się także nowe wersje pierwszej i drugiej części Panzer Dragoona, które również zostaną wydane przez Forever Entertainment. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Six Ages: Ride Like the Wind
 2. The Last of Us: Part II
 3. Humanity
 4. Felix The Reaper
 5. Cyber Protocol
 6. L.A. Noire: The VR Case Files
 7. Stoneshard
 8. Skate City
 9. Call of Duty: Modern Warfare
 10. Espire 1: VR Operative
 11. Batbarian
 12. Arise: A Simple Story

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Wrench zwiastun #1
 2. What the Golf? zwiastun #1
 3. We Were Here zwiastun na premierę
 4. Wanderlust Travel Stories zwiastun #1
 5. VR Ping Pong Pro zwiastun #1
 6. Train Simulator 2020 zwiastun #1
 7. Tools Up! zwiastun #1
 8. The Last of Us: Part II zwiastun z datą premiery
 9. Radio Commander zwiastun #1
 10. Pathologic 2: Marble Nest zwiastun #1
 11. Onirike zwiastun #1
 12. Call of Duty: Modern Warfare zwiastun fabularny
 13. Moving Out zwiastun #1
 14. Mini Motorways zwiastun #1
 15. Mario Kart Tour zwiastun #1