Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSPCSwitchXONEPS4
Okładka Felix The Reaper (iOS)

Felix The Reaper

Zabawna gra logiczna z elementami przygodówki. Główny bohater gry Felix The Reaper porzucił posadę w Ministerstwie Śmierci i zajął się pracą w terenie jako Ponury Żniwiarz, mając nadzieję, że w ten sposób uda mu się spotkać Betty The Maiden, która pracuje dla Ministerstwa Życia.

Logiczne | widok izometryczny | humorystyczne | elementy przygodowe | indie | Xbox Game Pass

Okładka Felix The Reaper (iOS)

data premiery gry:

17paź2019

PC PS4 XONE Switch

15lip2020

iOS

Felix The Reaper to przygodówka wzbogacona o elementy gry logicznej, za której opracowaniem stoi niezależne duńskie studio Kong Orange. Wśród źródeł inspiracji deweloperzy wymieniają między innymi nurt Danse Macabre, serial Strefa mroku, a także dzieła Pietera Bruegla i Hieronima Boscha.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Felix The Reaper jest tytułowy Felix będący pracownikiem Ministerstwa Śmierci. Kiedy protagonista zakochuje się w Betty The Maiden z Ministerstwa Życia, postanawia rzucić dotychczasową biurową karierę i zająć się pracą w terenie, przejmując obowiązki żniwiarza pilnującego, by ludzie umierali zgodnie z wytycznymi Ministerstwa. Dla naszego podopiecznego jest to jedyna szansa, by spotkać Betty; specjalnie na tę okazję nauczył się nawet tańczyć, by zaimponować wybrance swojego serca.

Mechanika

W Felix The Reaper akcja toczy się na niewielkich, podzielonych na kwadratowe pola planszach ukazanych w widoku izometrycznym. Naszym zadaniem jest doprowadzenie do śmierci wyznaczonych osób. Podczas naszej działalności czas stoi w miejscu, dzięki czemu możemy spokojnie wykonać mordercze pułapki z przedmiotów rozmieszczonych na planszy. Sprawę komplikuje fakt, że Felix może poruszać się wyłącznie po tych polach, na które pada cień. Bohater potrafi jednak manipulować położeniem słońca, przesuwając cienie o 90 stopni; należy jednak uważać, by w wyniku tych manipulacji nie znaleźć się na oświetlonym polu.

Kiedy uda nam się zrealizować swój niecny plan, czas ponownie zaczyna biec, wprawiając w ruch naszą pułapkę; w ten sposób stopniowo przybliżamy kolejne cele do spotkania z przeznaczeniem. Czeka na nas ponad dwadzieścia poziomów-zagadek. Warto zaznaczyć, że każda plansza posiada swoją trudniejszą wersję, a kolekcjonując specjalne czaszki odblokowujemy próby czasowe.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Felix The Reaper utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Protagonista nieustannie tańczy, a jego ruchy opracowano we współpracy z profesjonalnymi tancerzami. Na soundtrack składają się natomiast utwory ponad dziesięciu niezależnych artystów (pomiędzy którymi możemy swobodnie się przełączać w trakcie zabawy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Felix The Reaper

Klasyfikacja PEGI Felix The Reaper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Felix The Reaper

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 275 / 1 GB Radeon HD 4770 lub lepsza, 4.6 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 / Radeon HD 2600 XT lub lepsza, 4.6 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/10

PC
PS4
XONE
Switch
iOS