Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2018, 19:20

autor: Serek

Polskie studio szykuje odświeżone wersje Panzer Dragoon i Panzer Dragoon 2

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników serii Panzer Dragoon. Dzięki współpracy firm Forever Entertainment i Sega oraz polskiego studia Mega Pixel powstaną odświeżone wersje gier Panzer Dragoon oraz Panzer Dragoon II Zwei. Pierwsza z nich ma się ukazać w 2019 roku.

Czekacie na remake Panzer Dragoon? - Polskie studio przygotuje odświeżone wersje Panzer Dragoon i Panzer Dragoon 2 - wiadomość - 2018-12-10
Czekacie na remake Panzer Dragoon?

Kojarzycie serię Panzer Dragoon? Jej pierwsza odsłona była tytułem startowym na konsoli Sega Saturn, później produkcja trafiła na PC oraz PlayStation 2. Cały cykl był kilkukrotnie wznawiany, ostatni raz w kwietniu 2018 roku, kiedy na Xboksa One, dzięki wstecznej kompatybilności, trafiło Panzer Dragoon Orta. Teraz seria powróci za sprawą Panzer Dragoon: Remake oraz Panzer Dragoon II Zwei: Remake. Stanie się tak dzięki współpracy wydawniczej polskiej firmy Forever Entertainment z SEGĄ. Za produkcję będzie odpowiadać studio Mega Pixel. Pierwsza część planowana jest na 2019 rok.

Panzer Dragoon zabiera gracza w podróż do dalekiej przyszłości, w której ludzkość cofnęła się w rozwoju technologicznym. Głównym bohaterem jest Keil Fluge, poruszający się na nietypowym smoku. Produkcja należy do nieco zapomnianego gatunku gier, czyli strzelanek na szynach.

Twórcy zapowiadają, że gry będą charakteryzowały się całkowicie nową grafiką, adekwatną do dzisiejszych standardów. Produkcje mają natomiast pozostać wierne oryginałowi pod względem fabularnym. Pierwsze materiały dotyczące odświeżonych wersji mają zostać zaprezentowane w najbliższych miesiącach. Wciąż nie wiemy, na jakie platformy trafią odświeżone odsłony tytułów. Sądząc po historii serii, możemy być prawie pewni wersji na PC i Xboksa One, największą zagadką pozostaje ewentualne wydanie gry także na PlayStation 4. Jeżeli czekacie na więcej szczegółów, musicie uzbroić się w cierpliwość.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Forever Entertainment