Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Panzer Dragoon Orta (XBOX)

Panzer Dragoon Orta XBOX

Kontynuacja hitowych gier akcji z konsoli Sega Saturn. Wcielamy się w postać tytułowego Orty zasiadającego na grzbiecie kreatury przypominającej klasycznego smoka. Do pokonania dziesięć wyjątkowo rozbudowanych poziomów.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | rail shooter | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Panzer Dragoon Orta (XBOX)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

12stycznia2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzer Dragoon Orta to wyjątkowo ciekawa gra akcji będąca nieoficjalną kontynuacją kultowych produkcji wydanych jeszcze na konsolę Sega Saturn. Orta powstała w studiach developerskich Smilebit Zone, znanych z takich pozycji jak Gunvalkyrie, Jet Set Radio (cała seria) czy Hundred Swords. Gra ukazała się wyłącznie na konsolę Microsoftu.

Fabuła w trakcie właściwej zabawy nie odgrywa istotnej roli, warto jednak odnotować jej obecność. Akcja Panzer Dragoon Orta rozgrywa się w dość nietypowym świecie, będącym swego rodzaju połączeniem typowych krain fantasy z technologicznie zaawansowanymi regionami, przywodzącymi na myśl typowe produkcje science-fiction. Gracz wciela się w postać tytułowego Orty, przetrzymywanego w więzieniu od najmłodszych lat i to bez podania wyraźnej przyczyny. Właściwa zabawa rozpoczyna się w momencie, w którym zamieszkujące krainę latające stwory przypuszczają szturm na więzienie w celu oswobodzenia głównego bohatera. Orta zaprzyjaźnia się z jedną z kreatur, w znacznym stopniu przypominającą klasycznego smoka. W trakcie rozwoju zabawy okazuje się, iż wspomniany atak nie był przypadkowy. Orta musi bowiem uratować zamieszkiwaną krainę przed siłami zła.

Właściwa gra składa się z dziesięciu nadzwyczaj rozbudowanych poziomów (+możliwość odblokowania ukrytych etapów). Nowy Panzer Dragoon nie przypomina pod tym względem swoich poprzedników. Pomyślne ukończenie gry, nawet na najniższym poziomie trudności, wymaga poświęcenia jej co najmniej kilkunastu godzin wolnego czasu. Orta przez cały czas pozostaje na grzbiecie zaprzyjaźnionej kreatury i w ten właśnie sposób atakuje okolicznych wrogów. Zabawa, jak na tego typu produkcję, jest dość rozbudowana. Do wyboru jest wiele różnych typów ataków, dosiadana kreatura może ponadto podlegać różnorakim przeobrażeniom. Gracz musi staczać walki z innymi latającymi stworami, ale i likwidować cele naziemne czy też wyjątkowo wymagających bossów. Oprawa wizualna gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje ładnie animowana para głównych bohaterów. Warto również odnotować, iż gra działa nadzwyczaj płynnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Panzer Dragoon Orta

Wymagania wiekowe Panzer Dragoon Orta

12+