Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2018, 17:10

autor: Serek

John Romero zapowiedział SIGIL - megamod do oryginalnego Dooma

Nikomu, kto interesuje się branżą elektronicznej rozrywki, nie trzeba chyba przedstawiać Johna Romero. Współtwórca Wolfensteina 3D czy Quake'a ma zamiar zaserwować graczom ogromny mod do oryginalnego Dooma, kontynuującego historię z czwartego epizodu.

Pudełko może się podobać. A jak będzie z zawartością? - John Romero zapowiedział SIGIL - megamod do oryginalnego Dooma - wiadomość - 2018-12-10
Pudełko może się podobać. A jak będzie z zawartością?

John Romero po raz kolejny planuje powrócić do tworzenia gier wideo. Na oficjalnej stronie niezależnego studia Romero Games pojawiła się informacja o najnowszym projekcie legendarnego współtwórcy hitów takich jak: Doom, Wolfenstein 3D czy Quake. Produkcja nosząca nazwę SIGIL będzie całkowicie darmowa, ale pod jednym warunkiem - że posiadacie oryginalnego Dooma. Nowy projekt Johna Romero to nic innego, jak ogromny mod do tego obchodzącego dziś 25. rocznicę wydania tytułu. Nowa zawartość będzie oferować 9 poziomów dla pojedynczego gracza, a także 9 map w trybie deathmatch.

Bezpłatna zawartość zadebiutuje w lutym 2019 roku i naturalnie trafi wyłącznie na komputery osobiste. SIGIL będzie kontynuować wydarzenia z czwartego epizodu Dooma. Aby móc cieszyć się rozszerzeniem, wystarczy skopiować przygotowanego moda do folderu z kopią oryginalnego Dooma. Dodatkowo SIGIL będzie można zdobyć w dwóch limitowanych wersjach pudełkowych. Za opakowania odpowiada firma Limited Run Games. Osoby, które zdecydują się zakupić edycje fizyczne, będą mogły cieszyć się specjalnym utworem przygotowanym na potrzeby gry przez zespół Buckethead. Zarówno Edycję Standardową, jak i Edycję Bestii można już zamawiać w pre-orderze. Jeżeli jesteście zainteresowani, to powinniście się śpieszyć, bowiem zamówienia można składać wyłącznie do 24 grudnia bieżącego roku.

Zawartość Edycji Standardowej

 1. demoniczne pudełko w oprawie autorstwa Christophera Lovella;
 2. pendrive 16 GB imitujący dyskietkę, na którym znajdziemy SIGIL i dodatki;
 3. dwie płyty - na jednej SIGIL, na drugiej muzyka zespołu Buckethead;
 4. dwie naklejki - jedna z gry SIGIL; druga z logo Romero Games.

Zawartość Edycji Bestii

 1. demoniczne pudełko w oprawie autorstwa Christophera Lovella, osobiście podpisane przez Johna Romero;
 2. pendrive 16 GB imitujący dyskietkę, na którym znajdziemy SIGIL i dodatki;
 3. dwie płyty - na jednej SIGIL, na drugiej muzyka zespołu Buckethead;
 4. dwie naklejki - jedna z gry SIGIL; druga z logo Romero Games;
 5. drukowana ilustracja autorstwa Christophera Lovella;
 6. moneta z gry;
 7. statuetka głowy Johna Romero nabitej na pal;
 8. koszulka z gry w rozmiarze XL.

Czy powrót do tworzenia gier wyjdzie Johnowi Romero na dobre? Po chłodno przyjętej Daikatanie, a także anulowanej po czterech dniach kickstarterowej zbiórce na Blackroom, legendarny twórca stracił w oczach fanów. Czy SIGIL ma szansę to zmienić? Szczególnie, że nie będzie to pełnoprawna produkcja, a „zaledwie” mod do kultowej, lecz 25-letniej już gry?

 1. Oficjalna strona internetowa gry SIGIL