Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2018, 16:10

autor: AlexB

Wiedźmin Geralt pojawi się w Monster Hunter World

Firma Capcom ogłosiła, że do Monster Hunter: World trafi sam Geralt z Rivii, czyli znany i uwielbiany przez wielu wiedźmin. Białego Wilka ujrzymy w konsolowych wersjach gry na początku 2019 roku. Ponadto od jutra tytuł będzie można wypróbować za darmo, a na następną jesień zapowiedziano wielki dodatek Iceborne.

Gdy mówimy o zabójcach potworów, w umysłach wielu graczy, zwłaszcza w Polsce, pojawia się jedno imię – Geralt z Rivii. Nic zatem dziwnego, że gdy w styczniu tego roku na konsolach debiutowało Monster Hunter: World, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu RPG-ów akcji od firmy Capcom, sporo osób zdecydowało się na wymodelowanie swojego bohatera na wzór słynnego bohatera z powieści Andrzeja Sapkowskiego. Jak dotąd były to jedynie fanowskie fantazje, jednak wkrótce staną się one rzeczywistością. Japoński gigant ogłosił, że nawiązał współpracę ze studiem CD Projekt RED i legendarny Biały Wilk, w wydaniu znanym z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, zagości w ich przebojowej produkcji.

Crossover ten nie będzie się ograniczał wyłącznie do implementacji modelu postaci Geralta. Przygotowano również specjalne zadania, mające przenieść „imersję znaną z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na grunt Monster Hunter: World”. Na tę potrzebę stworzono szereg nowych ścieżek dialogowych, w nagrywaniu których udział brał Doug Cockle, czyli oryginalny angielski głos Geralta. Wszystko to ma zapewnić fanom produkcji firmy Capcom doświadczenie, którego jeszcze w serii nie było.

Wkrótce mają zostać podane kolejne informacje na temat tej interesującej współpracy między CD Projekt RED i firmą Capcom. Nie powinniśmy na nie długo czekać, gdyż Geralt pojawi się w Monster Hunter: World na PlayStation 4 oraz Xboksie One już na początku 2019 roku w ramach darmowej aktualizacji. Gracze pecetowi będą musieli poczekać na Wiedźmina nieco dłużej.

Geralt jest ostatnio rozchwytywany. - Wiedźmin Geralt pojawi się w Monster Hunter World - wiadomość - 2018-12-10
Geralt jest ostatnio rozchwytywany.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Geralt zalicza gościnny występ w innej grze. W tym roku pojawił się on również jako grywalna postać w bijatyce Soulcalibur VI od firmy Bandai Namco Entertainment.

Ponadto podczas specjalnego streamu deweloperskiego twórcy Monster Hunter: World zapowiedzieli duży dodatek do gry, Iceborne, który ukaże się jesienią przyszłego roku i zapewni między innymi nowe potwory, lokacje, a także ekwipunek (jego zwiastun można obejrzeć powyżej), oraz wersję trial na PlayStation 4 i Xboksie One. Będzie ona dostępna przez limitowany czas – od 12 grudnia, od godziny 1:00 czasu polskiego, do 17 grudnia, do godziny 0:59 czasu polskiego. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na tej stronie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Monster Hunter: World
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy
  3. Recenzja gry Monster Hunter: World na PC – RPG, jakiego na pecetach jeszcze nie było