Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2018, 14:00

Geralt dołączył do obsady Soulcalibur 6

Firma Bandai Namco Entertainment poinformowała, że wśród wojowników w grze Soulcalibur VI znajdziemy Geralta z Rivii. Najsłynniejszy z wiedźminów zachowa własny styl walki, znaki oraz eliksiry i otrzyma własną arenę.

Gra ukaże się w tym roku. - Geralt dołączył do obsady Soulcalibur 6 - wiadomość - 2018-03-16
Gra ukaże się w tym roku.
SOULCALIBUR VI W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bandai Namco
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Potwierdziły się krążące od pewnego czasu plotki. Firma Bandai Namco Entertainment ogłosiła, że do obsady bijatyki Soulcalibur VI dołączy Geralt z Rivii, czyli bohater sagi o wiedźminie. Projekt postaci będzie bazował na tym z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Japońscy deweloperzy ściśle współpracują ze studiem CD Projekt RED, które udostępniło własne materiały z produkcji, takie jak modele, animacje czy grafiki koncepcyjne.

Głosu Geraltowi udzieli Doug Cockle, czyli aktor, który wcielił się w postać w anglojęzycznej wersji Dzikiego Gonu. Bohaterowi towarzyszyć ma znany z tej gry utwór muzyczny Hunt or Be Hunted, a wśród dostępnych w Soulcalibur VI aren znajdziemy Kaer Morhen.

Geralt ma zachować styl walki znany z serii studia CD Projekt RED. Bohater będzie więc korzystał zarówno z umiejętności szermierczych, jak i magicznych znaków. Nie zabraknie również wiedźmińskich eliksirów, zwiększających zdolności bohatera.

Przypomnijmy, że Soulcalibur VI ukaże się w tym roku na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Będzie to pierwsza główna odsłona serii, która zawita na PC.

Warto dodać, że gościnne występy bohaterów z innych marek są już tradycją serii. Zapoczątkował ją Soulcalibur II, w którym, w wersji na PlayStation 2, pojawił się Heihachi Mishima z cyklu Tekken. Z kolei na GameCube mogliśmy wcielić się w Linka z The Legend of Zelda, a na Xboksie w komiksowego superbohatera znanego jako Spawn.

W Soulcalibur IV pojawiły się trzy postacie z uniwersum Gwiezdnych wojen, a w piątej odsłonie cyklu wystąpił Ezio Auditore da Firenze z Assassin's Creed: Brotherhood.

  1. Oficjalna strona gry