Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2018, 14:50

Geralt na gościnnych występach w innej grze?

Marcin Momot zasugerował na Twitterze, że Geralt, czyli główny bohater serii książek i gier Wiedźmin, pojawi się w tym roku w jakiejś grze niezwiązanej z popularnym cyklem CD Projekt RED. Nie wiadomo na razie, o jaką produkcję może chodzić, ale mocnym kandydatem wydaje się bijatyka Soulcalibur VI.

[Aktualizacja] Dziennikarze z portalu Let’s Play Video Games twierdzą, iż kilka tygodni temu skontaktowała się z nimi pewna anonimowa osoba, która zdradziła, że Geralt pojawi się w grze Soulcalibur VI, co ma potwierdzać dzisiejszy post Marcina Momota. Czy okaże się to prawdą? Oficjalnych informacji wciąż brak.

Czy Geralt sprawdziłby się, na przykład, jako bohater bijatyki? - Geralt na gościnnych występach w innej grze? - wiadomość - 2018-03-06
Czy Geralt sprawdziłby się, na przykład, jako bohater bijatyki?

Prace nad Cyberpunkiem 2077 trwają w najlepsze, lecz studio CD Projekt RED nie zapomina o marce, która dała mu popularność na całym świecie. Choć seria gier Wiedźmin oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego teoretycznie dobiegła końca, wciąż pojawiają się informacje z nią związane. Dotyczą one głównie Gwinta, czyli sieciowej karcianki znajdującej się obecnie w fazie beta, której premiera zaplanowana jest na ten rok. Czasem jednak pojawi się coś zgoła odmiennego. Tak też stało się dzisiaj. Na Twitterze Marcin Momot, specjalista od kontaktów ze społecznością w CD Projekt RED wyraźnie zasugerował, że Geralt, czyli główny bohater zarówno książek, jak i gier, może pojawić w jakiejś produkcji niezwiązanej z cyklem, i to jeszcze w tym roku.

Wpis krótki, lecz jak zwykle w takich wypadkach bywa, w Internecie błyskawicznie rozpoczęły się spekulacje, co może on oznaczać. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się gościnny występ Geralta w którejś z bijatyk. W tym kontekście od razu na myśl przychodzi jeden tytuł – Soulcalibur VI. Gra ta jest tworzona przez Bandai Namco Entertainment, czyli wydawcę Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu w Europie Zachodniej i Australii. Jej premiera zaplanowana jest na obecny rok, zatem zgadza się to z enigmatyczną wypowiedzią Momota. Ponadto warto zaznaczyć, że w serii Soulcalibur pojawiali się już bohaterowie z gier i filmów niezwiązanych z uniwersum tego mordobicia. Dla przykładu, w czwartej części można było wybrać jako swojego wojownika Dartha Vadera lub Yodę, a w piątej Ezio Auditore z serii Assassin’s Creed.

Główny bohater wiedźmińskiego cyklu raczej nie powinien mieć problemów, by odnaleźć się w nowym otoczeniu. - Geralt na gościnnych występach w innej grze? - wiadomość - 2018-03-06
Główny bohater wiedźmińskiego cyklu raczej nie powinien mieć problemów, by odnaleźć się w nowym otoczeniu.

Lecz jeśli nie Soulcalibour VI lub inna bijatyka, to co? Całkiem prawdopodobne wydaje się również wydanie skórki lub pancerza Geralta do chociażby Final Fantasy XV: Windows Edition lub Monster Hunter: World. Jak będzie jednak w rzeczywistości? Musimy poczekać do jakiejkolwiek oficjalnej zapowiedzi. Na razie czeka nas co najmniej kilka dni intensywnego badania wskazówek i snucia różnorakich teorii.