Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Red Alert Remastered (PC)

Command & Conquer: Red Alert Remastered PC

Command and Conquer: Red Alert Remastered

Zremasterowana wersja klasycznego RTS-a z połowy lat 90., który uznawany jest z jednego z ojców gatunku i stanowi drugą odsłonę legendarnego cyklu Command & Conquer. Gra ma zupełnie nową oprawę audiowizualną, ale zachowuje kluczowe elementy rozgrywki oryginału.

Strategiczne | science fiction | RTS | reedycje/remastery/remaki | alternatywna historia

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Red Alert Remastered (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5czerwca2020

5czerwca2020

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command & Conquer: Red Alert - Remastered to zremasterowana wersja klasycznej strategii, która była jednym z pierwszych reprezentantów gatunku RTS. Oryginalne Command & Conquer: Red Alert ukazało się w 1996 roku, a jego deweloperem było legendarne i nieistniejące już studio Westwood. Tytuł stanowił drugą odsłonę cyklu Command & Conquer i rozszerzał idee pojawiające się u poprzednika, wprowadzając wiele interesujących ulepszeń do formuły RTS, które były później kopiowane przez niezliczonych naśladowców.

Nad remasterem pracowało studio Petroglyph Games, jeden z nielicznych deweloperów w branży wciąż specjalizujących się w klasycznych RTS-ach. W dorobku studia znajdziemy m.in. Star Wars: Empire at War, Grey Goo oraz 8-bit Armies. Pieczę nad grą sprawowali kluczowi twórcy Command & Conquer, którzy przed laty przenieśli się z Westwood Games do Petroglyph. Na czele projektu stanął: Joe Bostic, ojciec serii i główny programista jej pierwszych odsłon, Steve Tall, programista Red Alerta, a także Ted Morris, pierwszy menadżer społeczności fanów. Towarzyszył im również Frank Klepacki, producent dźwięku i wieloletni kompozytor muzyki cyklu.

Fabuła

Rok 1946. Albert Einstein odkrywa sposób przemieszczania się w czasie i postanawia nie dopuścić do wybuchu II wojny światowej. Trafia do 1924 roku i wymazuje Adolfa Hitlera z kart historii. Jego działania nie przynoszą jednak światu upragnionego pokoju. Józef Stalin wykorzystuje sprzyjającą sytuację geopolityczną, by zbudować potężne imperium. Po zajęciu Chin rusza z atakiem na Europę. Państwa Starego Kontynentu łączą siły, próbując powstrzymać inwazję. Dochodzi do konfliktu na nieznaną do tej pory skalę. Autorzy przygotowali dwie osobne ścieżki fabularne, które gracze mogą poznać, wybierając jedną ze stron konfliktu.

Mechanika

Command & Conquer: Red Alert - Remastered bazuje na założeniach doskonale znanych z innych reprezentantów gatunku. Podstawowym zadaniem graczy podczas większości misji jest takie gospodarowanie posiadanymi zasobami, by rozwinąć swoją bazę i potęgę militarną, a następnie zniszczyć obecnego na mapie wroga. Sporadycznie cele się zmieniają, wymuszając działanie z określoną liczbą wojsk lub uratowanie wskazanej osoby. Obie strony konfliktu posiadają unikalne budynki i jednostki, które różnią się atutami i wymagają stosowania innych strategii. Sowieci są mniej mobilni, ale za to wytrzymalsi i groźniejsi w zwarciu, z kolei Alianci stawiają na szybkość przemieszczenia armii i łatwo osiągają przewagę na wodzie.

Obok trybu kampanii, w którym na graczy czeka po kilkanaście misji dla każdej ze stron, dostępny jest również moduł wieloosobowy, w którym gracze mogą zmierzyć się w taktycznych zmaganiach przez Internet. Warto zaznaczyć, że remaster posiada pełną zawartość dodatków Counterstrike i The Aftermath, które oferowały dziesiątki nowych misji i map, a także kilka dodatkowych jednostek bojowych oraz nowych rozwiązań w rozgrywce.

Kwestie techniczne

Command & Conquer: Red Alert - Remastered posiada w pełni odświeżoną oprawę audiowizualną, która zachowuje wygląd i klimat oryginału. Jednostki oraz otoczenie zostały więc w pełni odtworzone, korzystając z oryginalnych dwuwymiarowych sprite'ów i projektów. Gra wspiera współczesne rozdzielczości ekranu, w tym 4K.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert Remastered

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Red Alert Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Red Alert Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E4600 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 420 / Radeon HD 5570 lub lepsza
 • 32 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 32 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
Command & Conquer Remastered Collection cieszy się dużą popularnością
Command & Conquer Remastered Collection cieszy się dużą popularnością

wiadomość6 czerwca 2020

Przygotowana przez studio Petroglyph i firmę Electronic Arts kolekcja dwóch zremasterowanych odsłon cyklu Command & Conquer – Tiberian Dawn i Red Alert – cieszy się ogromną popularnością na Steamie.

Recenzje Command and Conquer Remastered - udany powrót klasycznych RTS-ów
Recenzje Command and Conquer Remastered - udany powrót klasycznych RTS-ów

wiadomość5 czerwca 2020

Dzisiaj na komputerach osobistych zadebiutował zestaw Command & Conquer Remastered Collection. Według dostępnych w sieci recenzji, produkcja okazała się udanym powrotem klasycznej serii RTS-ów, chociaż pojawiły się narzekania na przestarzały już gameplay.

Premiera Command and Conquer Remastered - Kane powrócił
Premiera Command and Conquer Remastered - Kane powrócił

wiadomość5 czerwca 2020

Dziś około godziny 19:00 czasu polskiego swoją premierę będzie miało Command & Conquer Remastered Collection, czyli zestaw odświeżonych wersji pierwszego Command & Conquer oraz Red Alert. Z tej okazji w sieci pojawił się specjalny komunikat od samego Kane'a.

Command and Conquer Remastered - kod źródłowy zostanie udostępniony, będą mody
Command and Conquer Remastered - kod źródłowy zostanie udostępniony, będą mody

wiadomość21 maja 2020

Firma Electronic Arts poinformowała, że wraz z premierą Command & Conquer Remastered Collection gracze otrzymają również oryginalne pliki DLL oraz kody źródłowe gier. Dzięki temu użytkownicy będą mogli tworzyć własne modyfikacje i rozprowadzać je w sieci.

Command & Conquer: Remastered - jest data premiery, cena i wymagania sprzętowe
Command & Conquer: Remastered - jest data premiery, cena i wymagania sprzętowe

wiadomość10 marca 2020

Firma Electronic Arts przygotowała film prezentujący w akcji Command & Conquer Remastered Collection, czyli zestaw, w skład którego wejdą odświeżone wersje dwóch kultowych RTS-ów wraz z ich dodatkami - Tiberian Dawn oraz Red Alert. Zestaw zadebiutuje 5 czerwca 2020 roku na Steamie oraz Originie.