Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath (PC)
OkładkaCommand & Conquer: Red Alert - The Aftermath (PC)

Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath PC

Drugie rozszerzenie do bestsellerowej strategii RTS Command & Conquer: Red Alert, opracowanej pod koniec 1996 roku przez firmę Westwood Studios.

To jest dodatek do gry Command & Conquer: Red Alert.

Strategiczne | RTS

Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath Premiera PC

2sierpnia1997

producent: Westwood Studios wydawca: Virgin Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath

Command & Conquer: Red Alert

Dune 2000

Ground Control 2: Operation Exodus

The Aftermath to druga i ostatnia próba wyciągnięcia pieniędzy od fanów Command & Conquer: Red Alert, pod pozorem oficjalnego rozszerzenia gry. W porównaniu z poprzednim dodatkiem - Counterstrike - programiści Westwood Studios wykazali więcej inwencji, choć nadal ciężko mówić tu o jakiejś rewolucji...

Rzeczą najbardziej przykuwającą uwagę fanów gry, są oczywiście nowe jednostki - tutaj w liczbie siedmiu. Alianci wzbogacili się o Chronotank - czołg pozwalający teleportować się na stałe w dowolną część planszy, Mechaników - potrafiących naprawiać uszkodzone w ferworze walki jednostki i wybuchowe ciężarówki, wyładowane po brzegi głowicami jądrowymi. Natomiast Sowieci wprowadzili do gry ostatnie wynalazki Nikola Tesli: piechotę i czołgi atakujące prądem, a także ulepszoną łódź podwodną, która jest w stanie niszczyć cele naziemne. Dodatkowo, obie strony dysponują czołgami MAD, które zdetonowane w wybranej części mapy, czynią ogromne spustoszenie. Najważniejszą jednak cechą The Aftermath, a odróżniającą ją od Counterstrike jest to, że wreszcie nowe jednostki można swobodnie produkować. Oprócz tego, dodatek oferuje 18 nowych scenariuszy dla jednego gracza i okrągłe 100 map do trybu Multiplayer. Misje są ciekawe i bardzo trudne, dzięki czemu stanowią nie lada wyzwanie dla ludzi znudzonych tradycyjnymi kampaniami. Szkoda tylko, że nie próbowano ich połączyć w całość - zarzut podobny do Counterstrike, choć i tak jest o niebo lepiej, jako że nie spotkamy się z sytuacjami, w których po piętnastu minutach gry, następuje koniec zabawy. Dodatek uzupełniają nowe utwory, zapisane także w formacie Audio. Jeśli posiadamy oba rozszerzenia, łączna ilość wszystkich kawałków zwiększa się do 35, a to już jest naprawdę sporo.

Fani gry, po kontakcie z opisywanym dodatkiem powinni być zadowoleni, chociaż nie ma się co oszukiwać - ilość nowości zawartych na kompakcie jest stosunkowo niewielka. Ale i tak wygląda to lepiej, niż w przypadku Counterstrike.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath: 12+

Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 60MHz
  • 16MB RAM
  • SVGA