Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath (PC)

Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath PC

Drugie rozszerzenie do bestsellerowej strategii RTS Command & Conquer: Red Alert, opracowanej pod koniec 1996 roku przez firmę Westwood Studios.

To jest dodatek do gry Command & Conquer: Red Alert.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath (PC)

producent: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2sierpnia1997

The Aftermath to druga i ostatnia próba wyciągnięcia pieniędzy od fanów Command & Conquer: Red Alert, pod pozorem oficjalnego rozszerzenia gry. W porównaniu z poprzednim dodatkiem - Counterstrike - programiści Westwood Studios wykazali więcej inwencji, choć nadal ciężko mówić tu o jakiejś rewolucji...

Rzeczą najbardziej przykuwającą uwagę fanów gry, są oczywiście nowe jednostki - tutaj w liczbie siedmiu. Alianci wzbogacili się o Chronotank - czołg pozwalający teleportować się na stałe w dowolną część planszy, Mechaników - potrafiących naprawiać uszkodzone w ferworze walki jednostki i wybuchowe ciężarówki, wyładowane po brzegi głowicami jądrowymi. Natomiast Sowieci wprowadzili do gry ostatnie wynalazki Nikola Tesli: piechotę i czołgi atakujące prądem, a także ulepszoną łódź podwodną, która jest w stanie niszczyć cele naziemne. Dodatkowo, obie strony dysponują czołgami MAD, które zdetonowane w wybranej części mapy, czynią ogromne spustoszenie. Najważniejszą jednak cechą The Aftermath, a odróżniającą ją od Counterstrike jest to, że wreszcie nowe jednostki można swobodnie produkować. Oprócz tego, dodatek oferuje 18 nowych scenariuszy dla jednego gracza i okrągłe 100 map do trybu Multiplayer. Misje są ciekawe i bardzo trudne, dzięki czemu stanowią nie lada wyzwanie dla ludzi znudzonych tradycyjnymi kampaniami. Szkoda tylko, że nie próbowano ich połączyć w całość - zarzut podobny do Counterstrike, choć i tak jest o niebo lepiej, jako że nie spotkamy się z sytuacjami, w których po piętnastu minutach gry, następuje koniec zabawy. Dodatek uzupełniają nowe utwory, zapisane także w formacie Audio. Jeśli posiadamy oba rozszerzenia, łączna ilość wszystkich kawałków zwiększa się do 35, a to już jest naprawdę sporo.

Fani gry, po kontakcie z opisywanym dodatkiem powinni być zadowoleni, chociaż nie ma się co oszukiwać - ilość nowości zawartych na kompakcie jest stosunkowo niewielka. Ale i tak wygląda to lepiej, niż w przypadku Counterstrike.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath

12+

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Red Alert - The Aftermath

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 60MHz
  • 16MB RAM
  • SVGA
Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

wiadomość6 lutego 2008

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

C&C Saga nie dla Europejczyków

wiadomość5 października 2007

Wczoraj informowaliśmy Was, że Electronic Arts zapowiedziało zestaw Command & Conquer Saga, składający się z 13 dotychczasowych gier z tej serii. Okazuje się jednak, że nie ukaże się on na Starym Kontynencie.

Electronic Arts zapowiada zestaw Command & Conquer Saga

wiadomość3 października 2007

Electronic Arts przygotowało nie lada gratkę dla miłośników gier z serii Command & Conquer. Będzie to kompilacja trzynastu produkcji ze wspomnianego cyklu, wśród których znajdziemy zarówno te starsze, które znalazły się w zestawie C&C: The First Decade, jaki i najnowszą odsłonę – C&C 3: Tiberium Wars.

FPS osadzony w uniwersum Red Alert do pobrania za darmo

wiadomość16 września 2007

Pięć lat temu dobrze znana fanom RTS-ów firma Westwood opracowała grę Command & Conquer: Renegade. Wbrew pierwszemu członowi tytułu nie była to kolejna część serii, lecz spin-off, przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby strzelanina osadzona w uniwersum C&C.

Historia cyklu Command & Conquer - część 6
Historia cyklu Command & Conquer - część 6

wiadomość31 marca 2007

Zapraszamy do lektury szóstego i ostatniego odcinka opowieści o historii cyklu Command & Conquer. Jak nietrudno się domyślić, poświęcony jest on grze, która wzbudziła wśród fanów chyba najwięcej kontrowersji. Jej tytuł to Command & Conquer: Generals.