Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2007, 19:59

autor: Metatron

FPS osadzony w uniwersum Red Alert do pobrania za darmo

Pięć lat temu dobrze znana fanom RTS-ów firma Westwood opracowała grę Command & Conquer: Renegade. Wbrew pierwszemu członowi tytułu nie była to kolejna część serii, lecz spin-off, przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby strzelanina osadzona w uniwersum C&C.

Pięć lat temu dobrze znana fanom RTS-ów firma Westwood opracowała grę Command & Conquer: Renegade. Wbrew pierwszemu członowi tytułu nie była to kolejna część serii, lecz spin-off, przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby strzelanina osadzona w uniwersum C&C. Od dzisiaj, dzięki grupie utalentowanych fanów, mamy możliwość zagrania w bazującą na wyżej wspomnianej pozycji produkcję, która pozwoli nam wziąć udział w znanych z C&C: Red Alert wydarzeniach.

Gra nosi tytuł Red Alert: A Path Beyond i aktualnie jest w wersji beta. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie projektu, pierwotnie miał to być niewielki mod do C&C: Renegade, ale w trakcie trwających już od trzech lat prac modyfikacje osiągnęły taki poziom, że można mówić o niemal całkiem nowym tytule. Poprawiono nie tylko rozgrywkę, ale również grafikę (między innymi wprowadzono obsługę Shaderów 3.0).

Jak już wspominaliśmy, gra wykorzystuje uniwersum Red Alerta, w tym elementy wprowadzone przez dodatki do wspomnianej gry: Aftermath i Counterstrike. Zadbano o rozbudowany tryb multiplayer. Zajmiemy się w nim doskonale znaną z produkcji RTS czynnością – tworzeniem własnej armii i burzeniem bazy wroga.

Zainteresowanych tematem odsyłamy na stronę projektu, skąd można pobrać pełną wersję gry (ok. 560 MB).