Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike (PC)
OkładkaCommand & Conquer: Red Alert - Counterstrike (PC)

Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike PC

Oficjalny dodatek do wydanej w listopadzie 1996 roku strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer: Red Alert autorstwa Westwood Studios. Dodatek zatytułowany Counterstrike oferuje szesnaście nowych scenariuszy (po osiem dla każdej ze stron) o różnym stopniu trudności.

To jest dodatek do gry Command & Conquer: Red Alert.

Strategiczne | RTS

Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike Premiera PC

2sierpnia1997

producent: Westwood Studios wydawca: Virgin Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike

Command & Conquer: Red Alert

Dune 2000

Ground Control 2: Operation Exodus

Pierwsze wydania Command & Conquer nie miały szczęścia do dodatków. Programiści z Westwood Studios szli na przysłowiową łatwiznę, serwując rządnym krwi graczom ochłapy, miast pełnowartościowego produktu. Tak było z The Covert Operations i nie inaczej jest z Counterstrike, pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do wielkiego, komercyjnego hitu o nazwie Red Alert.

Counterstrike oferuje szesnaście nowych scenariuszy, po osiem dla każdej ze stron konfliktu. Możemy je rozgrywać w nieokreślonym porządku, co według informacji na pudełku, należałoby zaliczyć do zalet - w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Gdyby połączono je w jakąś mini-kampanię, próbowano stworzyć trzymającą się kupy historyjkę i ubarwić ją premierowymi wstawkami filmowymi, byłoby o wiele lepiej. Jakość nowych misji także pozostawia wiele do życzenia. Niektóre z nich są arcytrudne i wymagają maksymalnego skupienia, inne z kolei można ukończyć w kilkanaście minut, specjalnie się nie wysilając. O wiele lepiej sytuacja wygląda w przypadku map dla rozgrywki multiplayer - jest ich aż 100, ale biorąc pod uwagę to, że już w oryginalnej wersji Red Alert, był zawarty edytor plansz, żaden to powód do radości. W grze ukryta jest także malutka kampania, w której Twoimi przeciwnikami staną się... gigantyczne mrówki. Co prawda są to tylko cztery misje, ale i bardzo trudne zarazem, mogą stać się więc prawdziwym wyzwaniem dla gracza, o ile kogokolwiek będzie bawić strzelanie do tego typu asortymentu. Kolejną rzeczą wartą uwagi (tym bardziej, że szczycą się tym autorzy, odnotowując ją na pudełku) są nowe jednostki, w liczbie czterech. Idąc po kolei: Tesla Tank – czołg rażący prądem; Elite Super Soldier – żołnierz w niczym nie ustępujący Tanyi; Wonder Dog - sowiecka krzyżówka owczarka z robotem i Superjet - samolot przenoszący pociski nuklearne. Szczerze powiedziawszy, nic ciekawego, a już z pewnością oryginalnego. Zabawę psuję także fakt, że żadnej z tych jednostek nie można budować, są one udostępniane tylko w wybranych scenariuszach. Na koniec coś dla ucha: osiem premierowych utworów, nota bene całkiem niezłych. Podobnie jak w przypadku The Covert Operations, także i tutaj nagrano je w formacie CD Audio, dzięki czemu można je odtworzyć na zwykłym sprzęcie grającym. Westwood Studios przypisał to oczywiście do zalet, ja powiedziałbym, że to po prostu wypełnienie dziurawego kompaktu.

Podsumowując, Counterstrike jest dodatkiem bardzo słabym, paradoksalnie, nie oferującym właściwie niczego nowego. Przeznaczony tylko dla totalnych pasjonatów oryginalnej wersji gry, ewentualnie dla kolekcjonerów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike: 12+

Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 486DX4 100MHz
  • 8MB RAM
  • SVGA