Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike (PC)

Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike PC

Oficjalny dodatek do wydanej w listopadzie 1996 roku strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer: Red Alert autorstwa Westwood Studios. Dodatek zatytułowany Counterstrike oferuje szesnaście nowych scenariuszy (po osiem dla każdej ze stron) o różnym stopniu trudności.

To jest dodatek do gry Command & Conquer: Red Alert.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike (PC)

producent: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2sierpnia1997

Pierwsze wydania Command & Conquer nie miały szczęścia do dodatków. Programiści z Westwood Studios szli na przysłowiową łatwiznę, serwując rządnym krwi graczom ochłapy, miast pełnowartościowego produktu. Tak było z The Covert Operations i nie inaczej jest z Counterstrike, pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do wielkiego, komercyjnego hitu o nazwie Red Alert.

Counterstrike oferuje szesnaście nowych scenariuszy, po osiem dla każdej ze stron konfliktu. Możemy je rozgrywać w nieokreślonym porządku, co według informacji na pudełku, należałoby zaliczyć do zalet - w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Gdyby połączono je w jakąś mini-kampanię, próbowano stworzyć trzymającą się kupy historyjkę i ubarwić ją premierowymi wstawkami filmowymi, byłoby o wiele lepiej. Jakość nowych misji także pozostawia wiele do życzenia. Niektóre z nich są arcytrudne i wymagają maksymalnego skupienia, inne z kolei można ukończyć w kilkanaście minut, specjalnie się nie wysilając. O wiele lepiej sytuacja wygląda w przypadku map dla rozgrywki multiplayer - jest ich aż 100, ale biorąc pod uwagę to, że już w oryginalnej wersji Red Alert, był zawarty edytor plansz, żaden to powód do radości. W grze ukryta jest także malutka kampania, w której Twoimi przeciwnikami staną się... gigantyczne mrówki. Co prawda są to tylko cztery misje, ale i bardzo trudne zarazem, mogą stać się więc prawdziwym wyzwaniem dla gracza, o ile kogokolwiek będzie bawić strzelanie do tego typu asortymentu. Kolejną rzeczą wartą uwagi (tym bardziej, że szczycą się tym autorzy, odnotowując ją na pudełku) są nowe jednostki, w liczbie czterech. Idąc po kolei: Tesla Tank – czołg rażący prądem; Elite Super Soldier – żołnierz w niczym nie ustępujący Tanyi; Wonder Dog - sowiecka krzyżówka owczarka z robotem i Superjet - samolot przenoszący pociski nuklearne. Szczerze powiedziawszy, nic ciekawego, a już z pewnością oryginalnego. Zabawę psuję także fakt, że żadnej z tych jednostek nie można budować, są one udostępniane tylko w wybranych scenariuszach. Na koniec coś dla ucha: osiem premierowych utworów, nota bene całkiem niezłych. Podobnie jak w przypadku The Covert Operations, także i tutaj nagrano je w formacie CD Audio, dzięki czemu można je odtworzyć na zwykłym sprzęcie grającym. Westwood Studios przypisał to oczywiście do zalet, ja powiedziałbym, że to po prostu wypełnienie dziurawego kompaktu.

Podsumowując, Counterstrike jest dodatkiem bardzo słabym, paradoksalnie, nie oferującym właściwie niczego nowego. Przeznaczony tylko dla totalnych pasjonatów oryginalnej wersji gry, ewentualnie dla kolekcjonerów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike

12+

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Red Alert - Counterstrike

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 486DX4 100MHz
  • 8MB RAM
  • SVGA
Nowa gra z cyklu Command & Conquer w drodze

wiadomość6 lutego 2008

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Command & Conquer. Już za niespełna dwa tygodnie ujawnione zostaną oficjalne informacje, które rzucą światło na przyszłość cyklu. Czy doczekamy się nowej odsłony Red Alert? A może będzie to pozycja rozwijająca wątki zaprezentowane w dwóch grach z serii Generals?

C&C Saga nie dla Europejczyków

wiadomość5 października 2007

Wczoraj informowaliśmy Was, że Electronic Arts zapowiedziało zestaw Command & Conquer Saga, składający się z 13 dotychczasowych gier z tej serii. Okazuje się jednak, że nie ukaże się on na Starym Kontynencie.

Electronic Arts zapowiada zestaw Command & Conquer Saga

wiadomość3 października 2007

Electronic Arts przygotowało nie lada gratkę dla miłośników gier z serii Command & Conquer. Będzie to kompilacja trzynastu produkcji ze wspomnianego cyklu, wśród których znajdziemy zarówno te starsze, które znalazły się w zestawie C&C: The First Decade, jaki i najnowszą odsłonę – C&C 3: Tiberium Wars.

FPS osadzony w uniwersum Red Alert do pobrania za darmo

wiadomość16 września 2007

Pięć lat temu dobrze znana fanom RTS-ów firma Westwood opracowała grę Command & Conquer: Renegade. Wbrew pierwszemu członowi tytułu nie była to kolejna część serii, lecz spin-off, przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby strzelanina osadzona w uniwersum C&C.

Historia cyklu Command & Conquer - część 6
Historia cyklu Command & Conquer - część 6

wiadomość31 marca 2007

Zapraszamy do lektury szóstego i ostatniego odcinka opowieści o historii cyklu Command & Conquer. Jak nietrudno się domyślić, poświęcony jest on grze, która wzbudziła wśród fanów chyba najwięcej kontrowersji. Jej tytuł to Command & Conquer: Generals.