Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dune 2000 (PC)
OkładkaDune 2000 (PC)

Dune 2000 PC

Odświeżona, oznaczona numerem 2000 wersja starego hitu Dune 2. Znowu możemy wcielić w głównodowodzącego jednego z trzech wielkich domów i toczyć wielkie bitwy na powierzchni planety Arrakis.

Strategiczne | science fiction | RTS | książki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dune 2000 Premiera PC

30września1998

pudełko PL

13stycznia1999

producent: Westwood Studios wydawca: Westwood Studios wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dune 2000 jest odnowioną wersją strategicznego hitu z przed lat Dune 2, który to uważany jest za pierwszego przedstawiciela gatunku RTS. Podobnie jak w pierwowzorze akcja osadzona została w realiach bestsseleru Franka Herberta „Dune”. W grze trzy wielkie rody: szlachetni Atrydzi, okrutni Harkonenowie oraz tajemniczy Ordosi toczą śmiertelną walkę o panowanie nad planetą Arrakis - kluczem do władzy w całym wszechświecie.

Do podstawowych usprawnień tej wersji gry należą: wprowadzenie nowej 16-bitowej szaty graficznej, 27 zaktualizowanych i poprawionych misji, wprowadzenie opcji rozgrywki wieloosobowej, intuicyjny interfejs, nowe wstawki filmowe, dwie nowe jednostki (żołnierz z wyrzutnią rakiet i dostępny tylko w trybie Multiplayer człowiek z dudnikiem zwabiającym Czerwie) oraz usprawnienie funkcji sterowania sojusznikami, np. Fremenami lub Sabotażystami, którymi w podstawowej wersji gry nie można było kierować.

Dzięki wprowadzeniu tej przystosowanej do nowych realiów wersji Dune 2, starzy wyjadacze oraz nowi gracze znający ją jedynie z opowieści mogą zagłębić się w niesamowity świat planety Arrakis, pełen piaskowych wydm i złóż Przyprawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 717 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dune 2000: 12+

Dune 2000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133MHz
  • 16MB RAM