Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Command & Conquer: Red Alert (PC)

Command & Conquer: Red Alert PC

Kontynuacja entuzjastycznie przyjętej strategii RTS firmy Westwood Studios.

Strategiczne | RTS | multiplayer | alternatywna historia

PC Windows
Okładka Command & Conquer: Red Alert (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada1996

31lipca1997

pudełko PL

Jeden z bardziej uznanych tytułów gatunku RTS. Po sukcesie Command & Conquer programiści z Westwood postanowili ubrać kolejną grę w bardziej „historyczną” fabułę. Oto Albert Einstein odkrywa sposób przemieszczania się w czasie. Jego pierwszą myślą jest chęć odwrócenia okropności II Wojny Światowej. Ale okazuje się, że zabójstwo Adolfa Hitlera w 1932 roku nie przynosi światu upragnionego pokoju. Pod nieobecność Führera do niewyobrażalnej potęgi militarnej dochodzi Józef Stalin, który postanawia oczywiście „wyzwolić” cały świat z rąk imperialistów.

W tym momencie gracz ma możliwość wyboru strony konfliktu i od tego zależeć będzie, czy pod czerwonym sztandarem ruszy na Zachód, czy też w ramach sił alianckich stawi czoła radzieckiej ofensywie. Każda ze stron posiada własne charakterystyczne typy budynków i uzbrojenia.

W obu wariantach do pokonania jest 14 zróżnicowanych misji bojowych. Obok standardowych zadań (zbuduj bazę i zniszcz wroga) spotkamy szereg takich, których pomyślne zakończenie będzie wymagało większego sprytu. Doświadczeni gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności w trybie wieloosobowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 602 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Command & Conquer: Red Alert

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Command & Conquer: Red Alert

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

Command & Conquer, Red Alert i Tiberian Sun - pobierz trzy pierwsze odsłony cyklu z naszego FTP
Command & Conquer, Red Alert i Tiberian Sun - pobierz trzy pierwsze odsłony cyklu z naszego FTP

wiadomość16 lutego 2014

Jako sposób na miłe spędzenie niedzielnego wieczoru chcemy Wam zaproponować powrót to korzeni gatunku RTS i pobranie pełnych wersji gier Command & Conquer, Command & Conquer: Red Alert i Command & Conquer: Tiberian Sun, czyli trzech pierwszych odsłon kultowego cyklu studia Westwood.

Zapowiedziano Command & Conquer: Generals 2. Pierwszy film i screeny

wiadomość11 grudnia 2011

Krążące od dłuższego czasu plotki okazały się prawdziwe. Podczas tegorocznej gali Spike Video Game Awards ujawniono kolejną odsłonę serii Command & Conquer.

Command & Conquer 4 zaczęło żywot jako azjatycka sieciówka
Command & Conquer 4 zaczęło żywot jako azjatycka sieciówka

wiadomość1 lipca 2010

Serwis Gamereplays.org przeprowadził ciekawy wywiad z byłym pracownikiem Electronic Arts Los Angeles na temat serii Command & Conquer. Padło w nim sporo gorzkich słów, a my dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat wewnętrznych spraw EA.

Electronic Arts pyta nas o kształt Command & Conquer 4

wiadomość23 czerwca 2009

Serwis CNC Generals World dotarł do ankiety firmy Electronic Arts, w której podejmuje ona temat Command & Conquer 4. Pytania dotyczą przede wszystkim tego, co gracze chcieliby zobaczyć w nowej odsłonie popularnej strategii czasu rzeczywistego. Padają tu m.in. kwestie związane z dodatkową zawartością, poszczególnymi jednostkami i trybem sieciowym.

Command & Conquer: Red Alert do pobrania za darmo
Command & Conquer: Red Alert do pobrania za darmo

wiadomość30 sierpnia 2008

Premiera trzeciej części Command & Conquer: Red Alert zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym (oraz przypadającą jutro 13 rocznicą pojawienia się na rynku pierwszej gry z cyklu Command & Conquer) firma Electronic Arts postanowiła udostępnić Command & Conquer: Red Alert do pobrania za darmo.