Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2020, 12:04

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Command & Conquer Remastered Collection cieszy się dużą popularnością

Przygotowana przez studio Petroglyph i firmę Electronic Arts kolekcja dwóch zremasterowanych odsłon cyklu Command & Conquer – Tiberian Dawn i Red Alert – cieszy się ogromną popularnością na Steamie.

Command & Conquer Remastered Collection cieszy się dużą popularnością - ilustracja #1
Command & Conquer Remastered Collection to udany powrót do przeszłości.

Debiut Command & Conquer Remastered Collection z całą pewnością można zaliczyć do udanych. Zaledwie kilka godzin po premierze w produkcję studia Petroglyph grało jednocześnie 42 587 osób na Steamie (przypominamy, że kolekcja dostępna jest również na platformie Origin). Jest to wynik tym bardziej imponujący, że wchodzące w skład pakietu tytuły powstały ponad 20 lat temu.

Command & Conquer Remastered i Command & Conquer: Red Alert Remastered to odnowione wersje klasycznych strategii czasu rzeczywistego stworzonych przez Westwood Studios. Obie gry posiadają grafikę odrestaurowaną w rozdzielczości 4K, zremasterowaną muzykę autorstwa Franka Klepackiego, a także zmodernizowany interfejs oraz edytor map. Obie produkcje pozwalają też na swobodne przełączanie się pomiędzy oryginalnym a nowym wyglądem (w trakcie rozgrywki dla jednego gracza).

Kolekcja dostępna jest wyłącznie na PC (za pośrednictwem Steama oraz Origina) i kosztuje 69,90 zł. Obie gry wchodzące w skład pakietu posiadają polską kinową wersję językową (napisy).