Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2020, 13:15

Premiera Command and Conquer Remastered - Kane powrócił

Dziś około godziny 19:00 czasu polskiego swoją premierę będzie miało Command & Conquer Remastered Collection, czyli zestaw odświeżonych wersji pierwszego Command & Conquer oraz Red Alert. Z tej okazji w sieci pojawił się specjalny komunikat od samego Kane'a.

W SKRÓCIE
 1. Dziś na PC (Origin i Steam) o godzinie 19:00 czasu polskiego zadebiutuje Command & Conquer Remastered Collection.
 2. W skład kolekcji wejdą Command & Conquer z 1995 roku oraz Red Alert z 1996 roku.
 3. W sieci pojawił się nowy film promujący odświeżone wersje klasycznych gier, na którym sam Kane, przywódca Brotherhood of Nod, zaprasza do powrotu do uniwersum.

Już dziś wszyscy miłośnicy klasycznych gier RTS będą mieli okazję do odbycia nostalgicznej podróży do lat 90. ubiegłego wieku. Na PC debiutuje bowiem Command & Conquer Remastered Collection przygotowane przez studio Petroglyph. Pozycja zostanie odblokowana na platformach Steam oraz Origin o godzinie 19:00 czasu polskiego. Do tego czasu momentu można ją zakupić w w ramach przedsprzedaży za 69,90 złotych. Z kolei jeśli posiadacie abonament Origin Access, wówczas otrzymacie dostęp do kolekcji bez żadnych dodatkowych opłat.

Premiera Command and Conquer Remastered - Kane powrócił - ilustracja #1
Fani cyklu Command & Conquer z pewnością ucieszą się, że będą mieli okazję ponownie zobaczyć Kane’a i Brotherhood of Nod.

W skład Command & Conquer Remastered Collection wchodzą odświeżone wersje dwóch klasycznych odsłon kultowego cyklu strategii czasu rzeczywistego od studia Westwood – Command & Conquer z 1995 roku, które zainicjowało całą serię, oraz pierwszego Red Alert z 1996 roku – wraz z dodatkami do nich. Ekipa z Petroglyph, której częścią są twórcy oryginałów sprzed przeszło dwóch dekad, postarali się o podbicie rozdzielczości do 4K, upiększenie modeli budynków i jednostek, zachowując przy okazji ich oryginalny design, poprawienie muzyki autorstwa Franka Klepackiego (w czym brał udział sam zainteresowany) oraz przerywników filmowych z żywymi aktorami, dopieszczenie sterowania i interfejsu, a także przystosowanie trybu wieloosobowego do dzisiejszych standardów. W kolekcji nie zabraknie też różnorakich bonusów – szafy grającej czy galerii dodatków, w której znajdą się ponad cztery godziny dodatkowych nagrań, zdjęć z planu i niepublikowanych utworów muzycznych. Dodatkowo atrakcją dla wielu osób może być wsparcie dla modów. Jakiś czas temu twórcy obiecali udostępnienie kodu źródłowego tytułu, co ułatwi fanom tworzenie swoich projektów i rozpowszechnianie ich w sieci.

Co jeszcze istotne, zarówno remaster produkcji z 1995 roku, jak i pierwszego Red Alerta, będą dostępne w polskiej wersji językowej. Mowa o lokalizacji kinowej, zatem przetłumaczone będą jedynie napisy.

Premiera Command and Conquer Remastered - Kane powrócił - ilustracja #2
Taki widok może wzbudzać nostalgię.

Aby podgrzać nieco atmosferę tuż przed premierą, na oficjalnym kanale Command & Conquer w serwisie YouTube pojawił się nowy film, na którym Kane, czyli znany z podcyklu o Tyberium legendarny przywódca organizacji Brotherhood of Nod odgrywany przez Josepha D. Kucana, zaprasza do ponownego zanurzenia się w uniwersum serii. Cały materiał możecie obejrzeć poniżej.

Na koniec zachęcamy Was jeszcze do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi Command & Conquer Remastered Collection. Znajdziecie je poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 8.1/10 (64-bit Version)
 2. Procesor: Intel Core 2 Duo E4600 @ 2.4ghz lub AMD Athlon 64 X2 6400 @ 2.4ghz
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GT 420 lub ATI Radeon HD 5570
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 7. Miejsce na dysku: 32 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 8.1/10 (64-bit Version)
 2. Procesor: Intel Core i5 4690K lub AMD Ryzen 7 1700
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 or ATI Radeon HD 7850
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 7. Miejsce na dysku: 32 GB
 1. Oficjalna strona internetowa studia Petroglyph Games
 2. Oficjalna strona internetowa Electronic Arts
 3. Oficjalna strona Command & Conquer Remastered Collection