Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2020, 15:39

Command and Conquer Remastered - kod źródłowy zostanie udostępniony, będą mody

Firma Electronic Arts poinformowała, że wraz z premierą Command & Conquer Remastered Collection gracze otrzymają również oryginalne pliki DLL oraz kody źródłowe gier. Dzięki temu użytkownicy będą mogli tworzyć własne modyfikacje i rozprowadzać je w sieci.

Command and Conquer Remastered - kod źródłowy zostanie udostępniony, będą mody - ilustracja #1
Premiera Command & Conquer Remastered Collection coraz bliżej.
W SKRÓCIE:
  • firma Electronic Arts poinformowała, że wraz z premierą Command & Conquer Remastered Collection do graczy trafią także oryginalne pliki DLL oraz kody źródłowe gier na licencji GLP;
  • dzięki temu społeczność moderska będzie mogła bez problemu tworzyć własne projekty i udostępniać je w sieci;
  • niestety w dniu premiery w odświeżonych wersjach kultowych RTS-ów nie znajdzie się funkcja gry lokalnej.

Za nieco ponad dwa tygodnie (dokładnie 5 czerwca) zadebiutuje zestaw Command & Conquer Remastered Collection, w którego skład wejdą odświeżone wersje kultowych RTS-ów wraz z ich dodatkami - Tiberian Dawn oraz Red Alert. Firma Electronic Arts poinformowała, że wraz z premierą zestawu do graczy trafią również oryginalne pliki DLL oraz kod źródłowy na licencji GLP w wersji 3.0. Dzięki temu społeczność moderska gry będzie mogła bez problemu tworzyć własne projekty w odświeżonych wersjach RTS-ów i legalnie rozprowadzać je w sieci.

Pliki DLL ułatwią użytkownikom projektowanie własnych map czy też jednostek, a także pozwolą nawet na zmienianie logiki rozgrywki oraz edycję danych. Przy okazji deweloperzy, chcąc ukazać możliwości moderskie w grach, pokazali zmodyfikowaną przez nich grywalną jednostkę – w czołgu Mamut podmieniono wieżyczkę na ogromne działo strzelające rakietami nuklearnymi. Możecie to zobaczyć na poniższym screenie.

Modyfikacje tworzone przez graczy będzie można znaleźć w Warsztacie Steam (i tam subskrybować, i tym samym instalować, wybrane projekty) lub też przeglądać oraz pobierać je z menu w grze. Korzystający z platformy Origin będą musieli ręcznie instalować mody w folderach poza grą. Przed premierą twórcy opublikują szczegółowe instrukcje oraz pozostałe dokumentacje dotyczące m.in. przysłania tworzonych treści.

Niestety, dowiedzieliśmy się również, że na premierę zestawu Command & Conquer Remastered Collection gracze nie będą mogli korzystać z funkcji LAN. Brak tego elementu jest spowodowany pandemią koronawirusa i utrudnieniami w testowaniu gry lokalnej. Twórcy zapewnili jednak, że jego wprowadzenie jest teraz na szczycie listy priorytetów.

Command & Conquer Remastered Collection można zakupić już teraz przedpremierowo na Steamie oraz Originie w cenie 69,90 złotych. Obie odświeżone wersje będą posiadały polską wersję językową (tylko napisy).