Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2020, 17:00

Plotka: Sony pracuje nad filmem z superbohaterką Marvela

Variety donosi o kolejnym projekcie Sony Pictures w uniwersum Marvela. Według źródeł serwisu wytwórnia pracuje nad przeniesieniem na ekrany kin kolejnej postaci znanej z komiksów o Spider-Manie.

W ostatnim czasie wiele słyszymy o planach Sony Pictures, z których część jest powiązana z uniwersum zwanym przez pracowników firmy Sony Pictures Universe of Marvel Characters. Na trop kolejnego projektu spod tej marki wpadł serwis Variety, według którego wytwórnia podpisała umowę z S.J. Clarkson. Zadaniem brytyjskiej reżyserki (znanej z Jessiki Jones oraz pojedynczych odcinków seriali Dr House i Dexter) jest stworzenie niezatytułowanej produkcji z bohaterką Marvela.

Plotka: Sony pracuje nad filmem z superbohaterką Marvela - ilustracja #1
Cassandra Webb może być bohaterką kolejnego filmu Sony w uniwersum Marvela.

Źródła strony podają, że na razie nie potwierdzono, o kogo chodzi, ale najpewniejszą kandydatką wydaje się Madame Web, znana fanom głównie jako mentorka Spider-Mana. Nie jest to przesądzone – postać ta niemal w każdej iteracji przedstawiana jest jako wiekowa, sparaliżowana kobieta, nieustannie podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Z tego powodu nie widuje jej się osobiście walczącej ze złoczyńcami, co niektórzy mogliby uznać za argument dyskwalifikujący ją z głównej roli w komiksowej superprodukcji. Dlatego właśnie źródła Variety nie wykluczają, że ostateczna koncepcja może zostać zmieniona.

Już samo to wyraźnie pokazuje, że prace nad filmem są na bardzo wczesnym etapie. Potwierdzają to dalsze doniesienia Variety, jakoby projekt nie miał jeszcze ani głównej gwiazdy, ani scenarzysty. Rzekomo Sony Pictures planuje najpierw wybrać aktorkę (rozważane są m.in. Charlize Theron i Amy Adams), a dopiero potem znaleźć producenta, który stworzy skrypt wokół jej osobowości. Niemniej na razie nie podjęto żadnych kroków w tym kierunku.

Plotka: Sony pracuje nad filmem z superbohaterką Marvela - ilustracja #2
Sony bierze na warsztat kolejnych „znajomych” Spider-Mana.

Podkreślamy, że są to niepotwierdzone informacje. Sony nie skomentowało tych doniesień. Plotki na temat filmu z Madame Web nie są niczym nowym. Pod koniec zeszłego roku serwis Collider mówił o zaangażowaniu w projekt Matta Sazamy oraz Burka Sharplessa, scenarzystów nadchodzącego Morbiusa. Źródła Variety wskazują na ich odejście, ale lepiej wstrzymać się z jakimikolwiek wnioskami do czasu uzyskania oficjalnych informacji.

Plotka: Sony pracuje nad filmem z superbohaterką Marvela - ilustracja #3

Jak zwykle w przypadku uniwersum Marvela, pełnego alternatywnych rzeczywistości oraz superbohaterów przekazujących (niekoniecznie dobrowolnie) swoje tytuły i moce następcom, historię Madame Web trudno zamknąć w kilku zdaniach. Karierę rozpoczęła w 1980 roku w 210. numerze komiksu The Amazing Spider-Man jako dzieło Denny’ego O’Neila i Johna Romity Jr. Cassandra Webb była mutantką urodzoną w Salem, obdarzoną zdolnościami telepatycznymi oraz jasnowidzeniem, lecz ślepą i sparaliżowaną. Jej życie podtrzymywała specjalna aparatura, ale nie przeszkadzało jej to wspomagać Spider-Mana w jego bojach z rozmaitymi przestępcami, tak w komiksach, jak i w serialu animowanym z 1994 roku.