Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Six Ages: Ride Like the Wind (PC)
OkładkaSix Ages: Ride Like the Wind (PC)

Six Ages: Ride Like the Wind

Hybryda strategii turowej, przygodówki i RPG-a, osadzona w uniwersum kultowej gry King of Dragon Pass. W Six Ages: Ride Like the Wind dokonujemy wyborów rzutujących na dalsze losy naszego klanu.

Strategiczne | fantasy | turowe | mitologia | elementy RPG | 2D | elementy przygodowe | indie

Six Ages: Ride Like the Wind Premiera

28cze2018

iOS

17paź2019

PC

producent: A Sharp wydawca: Kitfox Games Strona oficjalna

Gry podobne do Six Ages: Ride Like the Wind

Yes, Your Grace

The Banner Saga 3

Thea: The Awakening

Six Ages: Ride Like the Wind to następca kultowej gry King of Dragon Pass z 1999 roku. Podobnie jak ona, omawiany tytuł łączy elementy strategii turowej, przygodówki oraz RPG-a. Za jego opracowaniem stoją również ci sami deweloperzy, czyli studio A Sharp.

Fabuła

Akcja gry Six Ages: Ride Like the Wind toczy się na tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w King of Dragon Pass, w inspirowanym epoką brązu, fantastycznym świecie Glorantha. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad klanem Jeźdźców (ang. Riders), którzy opuścili skute lodem Złote Miasto, by znaleźć nowy dom. Po trzystu latach nasi podopieczni docierają do doliny, gdzie mają nadzieję spotkać bogów i uzyskać pomoc od przyjaźnie nastawionych duchów. Nim jednak tego dokonają, będą musieli stawić czoła licznym niebezpieczeństwom, na czele z barbarzyńskim plemieniem Orlanthi, złowrogimi magami oraz jaszczurami.

Opowiedziana tutaj historia jest nieliniowa, a to, jaką ścieżką podąży, w dużej mierze zależy od dokonywanych przez nas wyborów.

Mechanika

Six Ages: Ride Like the Wind czerpie garściami z rozwiązań wypracowanych na potrzeby King of Dragon Pass. Zabawa toczy się w trybie turowym, a w jej trakcie dokonujemy wyborów związanych z funkcjonowaniem naszego klanu. Decydujemy więc o pozyskiwaniu przydatnych zasobów i produkcji żywności, utrzymujemy mniej lub bardziej przyjazne stosunki z sąsiadami, rozwiązujemy wewnętrzne problemy trapiące naszych poddanych, a także eksplorujemy świat przedstawiony (jest on czterokrotnie większy niż ten z King of Dragon Pass), odkrywamy tajemnice skrywane przez antyczne ruiny czy wreszcie najeżdżamy wrogie terytoria i placówki.

Kwestie techniczne

Niczym w grach paragrafowych, głównym środkiem przekazu w Six Ages: Ride Like the Wind nie jest obraz, lecz tekst. Niemniej, oprócz bogatych opisów w grze pojawiają się szczegółowe ilustracje przedstawiające wydarzenia, w których bierzemy udział w danym momencie; w każdej chwili możemy również spojrzeć na mapę świata, by na przykład wysłać nasze oddziały w określone miejsce. Zabawie towarzyszy soundtrack, którego autorem jest Stan LePard – kompozytor, którego utwory mogliśmy usłyszeć między innymi w grze King of Dragon Pass.

Ostatnia modyfikacja 2 października 2019

Tryb gry: single player  

Six Ages: Ride Like the Wind cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Six Ages: Ride Like the Wind: 12+

Six Ages: Ride Like the Wind Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 10
iOS
PC