Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka L.A. Noire: The VR Case Files (PC)

L.A. Noire: The VR Case Files PC

Specjalna wersja gry detektywistycznej L.A. Noire, stworzona z myślą o zestawach do rzeczywistości wirtualnej. W przeciwieństwie do oryginału, będącego dziełem studia Team Bondi, L.A. Noire: The VR Case Files zrealizował wewnętrzny zespół firmy Rockstar Games.

Akcji | FPP | detektywistyczne | elementy przygodowe | przygodowe gry akcji | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | lata 40. i 50. XX wieku

PC Windows
Okładka L.A. Noire: The VR Case Files (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia2017

15grudnia2017

Steam

L.A. Noire: The VR Case Files to specjalna wersja gry L.A. Noire, opracowana z myślą o platformie PC oraz zestawach rzeczywistości wirtualnej. W przeciwieństwie do oryginału, nad którym pieczę sprawowało australijskie studio Team Bondi, stworzenie tej pozycji wziął na siebie wewnętrzny zespół firmy Rockstar Games.

Fabuła

L.A. Noire: The VR Case Files zabiera gracza w podróż do opanowanego przez przestępczość Los Angeles z 1947 roku. Główny bohater, czyli Cole Phelps, weteran II wojny światowej, stopniowo pnie się po szczeblach policyjnej kariery – pomimo że rozpoczyna w drogówce, jego dokonania szybko zostają zauważone przez przełożonych; w rezultacie trafia do wydziału morderstw oraz wydziału narkotykowego. Protagonista bierze na swoje barki coraz bardziej skomplikowane sprawy i w ten sposób zbliża się do przestępczego świata.

Mechanika

Na wydane na platformie PC L.A. Noire: The VR Case Files składa się siedem śledztw zaczerpniętych z pierwowzoru. Ze względu na specyfikę rozgrywki przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości i kontrolerów ruchowych autorzy byli zmuszeni do wprowadzenia szeregu zmian w mechanice gry.

Sednem zabawy nadal jest pozyskiwanie materiału dowodowego, uważne przyglądanie się przedmiotom powiązanym z dochodzeniem, skrupulatne robienie notatek oraz przesłuchiwanie świadków i ocenianie prawdziwości ich zeznań – wszystko to ma pomóc w znalezieniu sprawcy i poprawnym zamknięciu śledztwa. Tym razem jednak akcję obserwujemy nie zza pleców bohatera (TPP), a z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Co więcej, po otoczeniu swobodnie się rozglądamy, obracając głową, z kolei poruszanie rękoma pozwala na manipulowanie elementami otoczenia oraz na podnoszenie przedmiotów i badanie ich w poszukiwaniu wskazówek. Oczywiście praca detektywa nie kończy się na rozwiązywaniu zagadek bezpośrednio na miejscu zbrodni – w toku przygody często zasiadamy też za kierownicami samochodów oraz bierzemy udział w widowiskowych pościgach.

Kwestie techniczne

L.A. Noire: The VR Case Files wymaga do działania wyżej wspomnianych zestawów wirtualnej rzeczywistości. Na tle oryginału produkcja wyróżnia się również za sprawą ładniejszej grafiki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do L.A. Noire: The VR Case Files

Wymagania wiekowe L.A. Noire: The VR Case Files

18+

Wymagania sprzętowe L.A. Noire: The VR Case Files

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce 1080 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i7-4790K 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce 1070 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017
Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017

wiadomość8 listopada 2017

Dziś piszemy o dostępnej czasowo pierwszej Próbie Bogów w Assassin's Creed Origins, obchodach 10-lecia serii Mass Effect w ramach N7 Day, poślizgu premiery LA Noire: The VR Case Files i przepustce sezonowej gry Xenoblade Chronicles 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Remaster L.A. Noire oficjalnie zapowiedziany - powstaje też wersja VR
Remaster L.A. Noire oficjalnie zapowiedziany - powstaje też wersja VR

wiadomość7 września 2017

Zgodnie z tym, o czym plotkowało się od dłuższego czasu, L.A. Noire doczeka się odświeżenia. Tym samym przygody Cole’a Phelpsa jeszcze w tym roku poznają nie tylko posiadacze konsol PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, lecz również ci, którzy zdecydowali się na zakup HTC Vive (za sprawą L.A. Noire: The VR Case Files).

Remaster L.A. Noire z trybem FPP oraz wsparciem dla urządzeń VR?
Remaster L.A. Noire z trybem FPP oraz wsparciem dla urządzeń VR?

wiadomość21 czerwca 2017

Pojawiły się kolejne plotki dotyczące remastera L.A. Noire – gry detektywistycznej autorstwa Team Bondi. Według przecieków, odświeżona wersja tytułu ma zawierać tryb FPP oraz wsparcie dla urządzeń VR.