Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka L.A. Noire: The VR Case Files (PC)

L.A. Noire: The VR Case Files

Specjalna wersja gry detektywistycznej L.A. Noire, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W przeciwieństwie do oryginału, będącego dziełem studia Team Bondi, L.A. Noire: The VR Case Files zrealizował wewnętrzny zespół firmy Rockstar Games.

Akcji | FPP | detektywistyczne | elementy przygodowe | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | lata 40. i 50. XX wieku

Okładka L.A. Noire: The VR Case Files (PC)

data premiery gry:

15gru2017

PC

24wrz2019

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

L.A. Noire: The VR Case Files to specjalna wersja gry L.A. Noire, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W przeciwieństwie do oryginału, nad którym pieczę sprawowało australijskie studio Team Bondi, stworzenie tej pozycji wziął na siebie wewnętrzny zespół firmy Rockstar Games.

Fabuła

L.A. Noire: The VR Case Files zabiera gracza w podróż do opanowanego przez przestępczość Los Angeles z 1947 roku. Główny bohater, czyli Cole Phelps, weteran II wojny światowej, stopniowo pnie się po szczeblach policyjnej kariery – pomimo że rozpoczyna w drogówce, jego dokonania szybko zostają zauważone przez przełożonych; w rezultacie trafia do wydziału morderstw oraz wydziału narkotykowego. Protagonista bierze na swoje barki coraz bardziej skomplikowane sprawy i w ten sposób zbliża się do przestępczego świata.

Mechanika

Na L.A. Noire: The VR Case Files składa się siedem śledztw zaczerpniętych z pierwowzoru. Ze względu na specyfikę rozgrywki przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości i kontrolerów ruchowych autorzy byli zmuszeni do wprowadzenia szeregu zmian w mechanice gry.

Sednem zabawy nadal jest pozyskiwanie materiału dowodowego, uważne przyglądanie się przedmiotom powiązanym z dochodzeniem, skrupulatne robienie notatek oraz przesłuchiwanie świadków i ocenianie prawdziwości ich zeznań – wszystko to ma pomóc w znalezieniu sprawcy i poprawnym zamknięciu śledztwa. Tym razem jednak akcję obserwujemy nie zza pleców bohatera (TPP), a z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Co więcej, po otoczeniu swobodnie się rozglądamy, obracając głową, z kolei poruszanie rękoma pozwala na manipulowanie elementami otoczenia oraz na podnoszenie przedmiotów i badanie ich w poszukiwaniu wskazówek. Oczywiście praca detektywa nie kończy się na rozwiązywaniu zagadek bezpośrednio na miejscu zbrodni – w toku przygody często zasiadamy też za kierownicami samochodów oraz bierzemy udział w widowiskowych pościgach.

Kwestie techniczne

L.A. Noire: The VR Case Files wymaga do działania zestawu wirtualnej rzeczywistości. Na tle oryginału produkcja wyróżnia się również za sprawą ładniejszej grafiki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,90 PLN

Gry podobne do L.A. Noire: The VR Case Files

Klasyfikacja PEGI L.A. Noire: The VR Case Files

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe L.A. Noire: The VR Case Files

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-4790K 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce 1070 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce 1080 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
L.A. Noire: The VR Case Files na PSVR i skasowana gra Batman - wieści
L.A. Noire: The VR Case Files na PSVR i skasowana gra Batman - wieści

wiadomość14 sierpnia 2019

Dziś piszemy o L.A. Noire: The VR Case Files, które prawdopodobnie zmierza na PlayStation VR oraz możliwym wycieku grafik ze skasowanego sequela Batman: Arkham Knight. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017
Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017

wiadomość8 listopada 2017

Dziś piszemy o dostępnej czasowo pierwszej Próbie Bogów w Assassin's Creed Origins, obchodach 10-lecia serii Mass Effect w ramach N7 Day, poślizgu premiery LA Noire: The VR Case Files i przepustce sezonowej gry Xenoblade Chronicles 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Remaster L.A. Noire oficjalnie zapowiedziany - powstaje też wersja VR
Remaster L.A. Noire oficjalnie zapowiedziany - powstaje też wersja VR

wiadomość7 września 2017

Zgodnie z tym, o czym plotkowało się od dłuższego czasu, L.A. Noire doczeka się odświeżenia. Tym samym przygody Cole’a Phelpsa jeszcze w tym roku poznają nie tylko posiadacze konsol PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, lecz również ci, którzy zdecydowali się na zakup HTC Vive (za sprawą L.A. Noire: The VR Case Files).

Remaster L.A. Noire z trybem FPP oraz wsparciem dla urządzeń VR?
Remaster L.A. Noire z trybem FPP oraz wsparciem dla urządzeń VR?

wiadomość21 czerwca 2017

Pojawiły się kolejne plotki dotyczące remastera L.A. Noire – gry detektywistycznej autorstwa Team Bondi. Według przecieków, odświeżona wersja tytułu ma zawierać tryb FPP oraz wsparcie dla urządzeń VR.

PC
PS4