Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2017, 11:50

Remaster L.A. Noire z trybem FPP oraz wsparciem dla urządzeń VR?

Pojawiły się kolejne plotki dotyczące remastera L.A. Noire – gry detektywistycznej autorstwa Team Bondi. Według przecieków, odświeżona wersja tytułu ma zawierać tryb FPP oraz wsparcie dla urządzeń VR.

W styczniu bieżącego roku pojawiły się plotki, że studio Rockstar przygotowuje remaster L.A. Noire – gry detektywistycznej z otwartym światem, stworzonej przez nieistniejące już Team Bondi. Według tamtych informacji, odświeżona wersja tej produkcji miała pojawić się na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch latem 2017 roku lub na początku 2018. Przeciek można było uznać za wiarygodny (pochodził od użytkownika ukrywającego się pod pseudonimem Yan2295, który często zdradzał szczegóły dotyczące dodatków do GTA IV i V przed ich oficjalną zapowiedzią), lecz zakończone niedawno targi E3 nie przyniosły jego potwierdzenia. Nie oznacza to jednak, że cała sprawa całkowicie odeszła w zapomnienie. Jak dowiedział się serwis WWG z trzech niezależnych od siebie źródeł, rzekomo związanych ze studiem Rockstar, projekt odświeżenia L.A. Noire wciąż jest realizowany.

Czy rozwiązywanie zagadek kryminalnych w trybie pierwszoosobowym okaże się jeszcze bardziej emocjonujące? - Remaster L.A. Noire z trybem FPP oraz wsparciem dla urządzeń VR? - wiadomość - 2017-06-22
Czy rozwiązywanie zagadek kryminalnych w trybie pierwszoosobowym okaże się jeszcze bardziej emocjonujące?

Co więcej, nie ma to być proste przeniesienie dzieła Team Bondi na konsole nowszej generacji, z lekko tylko podbitą jakością tekstur. Zgodnie z plotkami, deweloperzy planują wprowadzenie do odświeżonej wersji L.A. Noire trybu FPP. Nie byłoby to nic dziwnego – widok pierwszoosobowy jest obecny w GTA V w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One i zyskał sporą popularność wśród graczy. Na tym jednak nie koniec. Według źródeł, na które powołuje się portal WWG, studio Rockstar eksperymentowało z przeniesieniem tytułu na PlayStation VR. Niewykluczone zatem, że miłośnicy tej technologii będą mieli okazję sprawdzić, jak sprawuje się kolejna duża gra (po między innymi The Elder Scrolls V: Skyrim) w wirtualnej rzeczywistości.

Zanurzenie się w klimat Los Angeles z lat 40. i 50. na urządzeniu VR może okazać się interesującym doświadczeniem. - Remaster L.A. Noire z trybem FPP oraz wsparciem dla urządzeń VR? - wiadomość - 2017-06-22
Zanurzenie się w klimat Los Angeles z lat 40. i 50. na urządzeniu VR może okazać się interesującym doświadczeniem.

Dodanie tego typu funkcji w grze detektywistycznej pokroju L.A. Noire wydaje się uzasadnione. Wykorzystanie zarówno VR, jak i widoku FPP może nadać rozgrywce dodatkowej głębi. Ułatwi odnajdywanie dowodów na miejscu zbrodni oraz pozwoli bez reszty zanurzyć się w brutalnym świecie Los Angeles z lat 40. i 50. ubiegłego wieku.

Najnowsze przecieki z portalu WWG nie potwierdzają, na jakich platformach ma pojawić się remaster L.A. Noire. Musimy zatem nadal opierać się na styczniowych informacjach, mówiących o wersjach na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Niewykluczone, że tytuł pojawi się również na PC. Nie jest także znana data jego premiery. Z racji tego, że nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej zapowiedzi, tegoroczny termin debiutu może odejść w zapomnienie, zwłaszcza że Rockstar jest obecnie skupiony na produkcji Red Dead Redemption 2. Czy w 2018 roku ponownie wcielimy się w detektywa Cole'a Phelpsa i ruszymy do walki ze zbrodnią w Los Angeles? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba uzbroić się w cierpliwość.