Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2017, 10:25

autor: AlexB

Remaster L.A. Noire na Nintendo Switch?

Informacji dotyczących Nintendo Switch ciąg dalszy. W sieci pojawiły się plotki, według których studio Rockstar przygotowuje remaster L.A. Noire. Ma on pojawić się nie tylko na konsoli wspomnianego japońskiego giganta, ale również na PS4 i XOne.

L.A. NOIRE W SKRÓCIE:
  • gra detektywistyczna stworzona przez Team Bondi;
  • premiera: 17 maja 2011 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360; 8 listopada 2011 roku na PC;
  • według plotek, remaster gry jest w przygotowaniu.

Line-up Nintendo Switch stale się powiększa. Wczoraj informowaliśmy, że do tytułów startowych na konsolę japońskiego giganta dołączyły trzy pozycje – World of Goo, Little Inferno i Human Resource Machine. Ostatnio Internet obiegła wiadomość dotycząca kolejnej, dość dobrze znanej produkcji, która ponoć zmierza na Switcha. Użytkownik Twittera ukrywający się pod pseudonimem Yan2295, zamieścił interesujący wpis. Według niego Rockstar pracuje nad remasterem L.A. Noire, gry detektywistycznej z 2011 roku, stworzonej przez nieistniejące już studio Team Bondi. Odświeżona wersja miałaby się ukazać między innymi właśnie na najnowszą konsolę Nintendo. Zgodnie z pogłoskami, planowane jest również wydanie jej na PlayStation 4 i Xboksa One. Sami twórcy nie potwierdzili jeszcze tych informacji. Obecnie są zajęci pracą nad sequelem Red Dead Redemption, który ma ukazać się jesienią bieżącego roku. Data premiery ewentualnego remastera L.A. Noire nie jest zatem znana. W zależności od źródła, może być to lato 2017 roku lub początek 2018.

Czy Cole Phelps jest gotowy na podbój Nintendo Switch? - Remaster L.A. Noire na Nintendo Switch? - wiadomość - 2017-01-26
Czy Cole Phelps jest gotowy na podbój Nintendo Switch?

Yan2295 jest dobrze znany w środowisku fanów GTA V. Od niego pochodziły przecieki na temat nowych dodatków DLC do trybu online piątej głównej odsłony popularnej serii sandboksów studia Rockstar, które w większości były trafne. Uważany jest zatem za wiarygodne źródło informacji. Jeśli plotki dotyczące L.A. Noire okazałyby się prawdą, byłby to kolejny klasyczny tytuł z konsol poprzedniej generacji (obok chociażby The Elder Scrolls V: Skyrim), który pojawi się na Nintendo Switch.

Kolejne brutalne morderstwo. Chleb powszedni dla policji z Los Angeles. - Remaster L.A. Noire na Nintendo Switch? - wiadomość - 2017-01-26
Kolejne brutalne morderstwo. Chleb powszedni dla policji z Los Angeles.

Studio Rockstar współpracowało już wcześniej z Nintendo. Między innymi w 2009 roku na platformę DS pojawił się spin-off serii GTAChinatown Wars. Nie okazał się on jednak wielkim sukcesem. Od tamtej pory amerykański deweloper nie wydawał żadnych gier na platformy japońskiego giganta. Nie bez znaczenia jest tutaj podejście Nintendo, które przede wszystkim nastawione jest na młodszych użytkowników. Produkcje Rockstara nijak do tego nie pasują. Czy L.A. Noire ociepli relacje między tymi dwoma firmami? Być może przekonamy się już wkrótce.