Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Blood & Truth (PS4)
OkładkaBlood & Truth (PS4)

Blood & Truth PS4

Blood & Truth jest połączeniem FPS-a, gry szpiegowskiej i skradanki, wykorzystującym technologię wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli PlayStation VR. Autorem gry jest londyński oddział firmy Sony, odpowiedzialny m.in. za serię The Getaway.

Akcji | FPP | skradanki | FPS | szpiegowskie | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Blood & Truth Premiera PS4

28maja2019

pudełko PL

29maja2019

PSN

29maja2019

producent: SIE London Studio wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Po całkiem udanym debiucie na PlayStation VR z bardzo krótką, ale intensywną grą The London Heist londyński oddział firmy Sony Interactive Entertainment stworzył utrzymane w podobnym gatunku, ale nieco innym klimacie Blood & Truth. Ta interesująca mieszanka skradanki, gry szpiegowski i pełnoprawnego FPS-a trafiła na PS4, a do działania wymaga gogli wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

W Blood & Truth trafiamy do londyńskiego kryminalnego półświatka. Głównym bohaterem jest Ryan Marks, wszechstronnie uzdolniony żołnierz sił specjalnych. Po powrocie z zagranicznej misji postanawia on zemścić się na gangsterach, którzy skrzywdzili jego rodzinę.

Mechanika

Protagonista wykorzystuje zarówno szereg rozmaitych pułapek i gadżetów, jak i bardziej tradycyjnych rodzajów broni. Ważnym elementem rozgrywki są efektowne, dynamiczne strzelaniny, prowadzone przy wykorzystaniu dwóch kontrolerów PlayStation Move. W ich trakcie możemy chować się za osłonami oraz wykorzystywać otoczenie – np. wywoływać eksplozje gaśnic w celu eliminacji wrogów.

Równie istotne jest też jednak działanie po cichu – Ryan potrafi się bezszelestnie skradać, rozstawiać pułapki na nieświadomych zagrożenia strażników, przeciskać się przez szyby wentylacyjne, otwierać drzwi wytrychem, a w najgorszym wypadku zawsze może skorzystać z pistoletu z tłumikiem. Bezpośrednie konfrontacje nie zawsze są zresztą konieczne – możemy również kontrolować otoczenie np. przez porozstawiane na mapie kamery.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Blood & Truth jest efektowna, choć naturalnie ze względu na ograniczenia technologii wirtualnej rzeczywistości nie możemy liczyć na wizualia dorównujące tym, które widzimy w „tradycyjnych” tytułach. Szczególne wrażenie robi oświetlenie w różnorodnych, bardzo barwnych lokacjach. Całość nawiązuje zarówno stylistyką, jak i oprawą audio do filmów o Jamesie Bondzie.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 32+ GB

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Blood & Truth cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blood & Truth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.